Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Музей в гостях у школярів

Освіта і музейна справа, перебуваючи під впливом постійних швидкісних  змін у суспільному житті, й самі зазнають певних перетворень. І освітяни, і працівники музеїв мають відповідати тим вимогам, які сучасне суспільство ставить перед системою навчання і виховання підростаючого покоління.

Співробітництво музею і школи є взаємовигідним і корисним у сфері виховання дітей. Включення дитини до світу культури через відвідування музею сприяє вихованню творчо і соціально розвиненої особистості, яка бережливо відноситься до багатств природи і суспільного надбання, і на цій основі формується людина з гуманістичною системою цінностей, з цілісним поглядом на оточуючий світ і усвідомленням свого місця в ньому.


В роботі Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» співпраця із школою займає чільне і особливе значення.

Працівниками музею проводиться значна робота з учнями шкіл з метою надання допомоги вчителям в засвоєнні програмного матеріалу і в організації розумного відпочинку дітей, а саме: читання лекції, відвідування тематичних виставок та майстер-класів.

Історична і природнича тематика експозиції, екскурсій, лекцій, майстер-класів музею зорієнтована на загальноприйняті шкільні програми навчання, багато з яких роблять відвідування музею частиною навчального процесу.

Відвідування музею учнями сприяє розвитку інтересу до історії рідного краю, заохоченню учнів до навчально-дослідницької роботи та патріотично-національному вихованню.

Музей виступає місцем  пізнання, дослідження, спілкування і спільної творчої роботи. В багатьох дослідженнях доведено, що привитий інтерес до музею з шкільного віку і підтриманий сім’єю й школою є гарантією того, що дитина буде відвідувати музей і виросте всесторонньо розвиненою особистістю.

Мар’яна Кальмук-Дудар

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).