Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Міста Сходу та Заходу – Рубіжне та Долина – міста-побратими

Міста Сходу та Заходу - Рубіжне та Долина - міста-побратимиРубіжне – місто України Луганської області. Отримало статус міста в 1934 р. Проживає в ньому 61 тис. чол. Місто обласного значення знаходиться у північно-західній частині Луганської області, розташоване на лівому березі річки Сіверський Донець, на відстані 125 км від м. Луганська, поруч з містами Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Кремінна.

Історія міста бере свій початок з 1895 р., коли починає розвиватися Донбас як потужний індустріальний центр півдня Російської імперії. Для вивозу його продукції в центральні регіони країни, розпочато будівництво залізниці Лисичанськ-Куп’янськ, а роз’їзд на лівому березі р. Сіверський Донець отримав назву Рубіжне. В 1900 р. роз’їзд було перейменовано в розвантажувальний пункт, а в 1904 – в станцію Рубіжне. Перед Першою світовою війною в районі станції почали активно з’являтись робочі поселення.

1914 рік. На території Рубіжного було розпочато будівництво місцевих підприємств (і саме хімічного підприємства з виробництва барвників “Русско-краска”, яке згодом було названо Рубіжанським хімічним комбінатом – сьогодні ТзОВ “Рубіжанський барвник”). Пізніше на прилеглих територіях активно почали споруджуватись інші супутні підприємства хімічної промисловості. В 1915 р. для робітників цих підприємств почали будуватись перші житлові будинки села Рубіжне, споруджена лікарня та дворічна школа. Розвиток промисловості та притік нових мешканців сприяв тому, що в 1934 р. с. Рубіжне отримало статус міста, а в 1940 – міста обласного значення (населення близько 22 тис. чол.). Стрімкий розвиток Рубіжного був перерваний Другою світовою війною, в роки якої на його території активно діяв партизанський рух. Днем визволення від фашистських загарбників стало 31 січня 1943 р., яке сьогодні вважається одним із найбільш шанованих свят серед рубіжан.

Міста Сходу та Заходу - Рубіжне та Долина - міста-побратимиУ післявоєнні роки місто Рубіжне частина Лисичансько-Сєвєродонецького промислового вузла, потужний центр хімічної промисловості колишньої УРСР. Таким він являється і в сучасній незалежній українській державі.

Співпраця міст Долина та Рубіжне розпочалась в рамках участі обох міст в проекті «Муніципальна програма врядування і сталого розвитку ПРООН». Договір про співпрацю та дружбу між містами було укладено у 2009 р. і з того часу долиняни мали змогу неодноразово спілкуватися з представниками             м. Рубіжного. Спільні інтереси обох міст лежать, зокрема, в площинах реформування системи ЖКГ, підтримки громадських ініціатив, покращення надання адміністративних послуг громадянам та сталого розвитку громад. Активно розвивається міжінституційна співпраця обох міст, в саме між їх музеями та бібліотеками. Незважаючи на географічну віддаленість, представники обох міст регулярно беруть участь у спільних заходах та святкуваннях.Міста Сходу та Заходу - Рубіжне та Долина - міста-побратими

В 2011 році відбувся перший візит юних рубіжан на Долинщину з метою вивчення культури та побуту Бойківщини. 22-23 березня Долина приймала у себе в гостях семеро дітей 13-14-річного віку з Рубіжанського обласного навчально-реабілітаційного центру та їхнього керівника Жевлакову Наталію Вікторівну (вчителя української мови), які приїхали до нас, щоб пізнати культуру, традиції і природу Бойківського краю. Їх радо вітав музей «Бойківщина», який виступив організатором цієї зустрічі, керуюча справами виконкому Долинської міської ради Світлана Сапетна та голова Клубу краєзнавців (що діє при музеї) Степан Янковський.

Огляд музейних експозицій, екскурсії по місту, на завод-солеварню, «Повстанську криївку» у долинській «Просвіті», Гошівського монастиря, поїздки у Карпати до Скель Довбуша та «Вигодським Трамвайчиком», піші походи містом Лева – залишили незабутнє враження юних рубіжанців про край міста-побратима – мальовничу Бойківщину.

У кінці квітня –на початку травня 2012 р. у рамках співпраці між містами-побратимами Долина та Рубіжне, напередодні Міжнародного дня музею (18 травня), на запрошення директора Рубіжанського обласного навчально-реабілітаційного центру – Юрія Володимировича Небесного, відбулася поїздка на Луганщину, в тому числі і міста Рубіжного, директора Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів – Тетяни Сенів. Пані Тетяна мала можливість відвідати місто Рубіжне, музей, управління культури, школи, святі і надзвичайно прекрасні місця Луганщини, дискутувати з представниками. «Музейного калейдоскопу», брати участь у демонструванні музейних презентацій, та спільному плануванні подальших кроків у рамках співпраці з іншими містами-побратимами.

Продовження подібної співпраці та її поглиблення, активно підтримується як громадами так і керівництвом незважаючи на цьогорічні трагічні сторінки історії нашої країни.

З приємністю повідомляємо, що у ці різдвяні дні 2015 р., а саме з 12 по 16 січня, місто буде зустрічати групу юних гостей з міста-побратима Рубіжного.

Щиро сподіваємось, що такі зустрічі з щирим взаємним спілкуванням, спогадами та враженнями об’єднає нас в одну велику міцну українську родину.

Науковий співробітник

музею «Бойківщина» Тетяна Гнатковська

/span

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).