Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Майстер-клас з випічки хліба

16 грудня в Долинському краєзнавчому музеї „Бойківщина” відбувся майстер-клас від народних майстринь по традиційній технології випічці хліба.

На початку ведучі розповіли присутнім про хліб, його значення в житті кожного українця та ознайомили із давніми традиціями випічки. Після цього частина присутніх відбула до села Надіїв, де місцеві господині випікали хліб в печі на дровах, як в давнину. В музеї ж, народна майстриня пані Стефа Паляниця знайомила присутніх із особливостями процесу випічки пиріжків із капустою, сиром та картоплею за давніми українськими рецептами. Також показували як в давнину за допомогою дерев’яної маснички збивали масло із сметани. В атмосфері українських пісень, які заспівувала пані Стефа, дівчата місили тісто та ліпили з нього пиріжки, які потім куштували зі сметаною і маслом, збитим за допомогою дерев’яної маснички. Також пані Стефа пригощала всіх присутніх випічками та компотом, які власноруч приготувала. Під кінець заходу в музей повернулася група з села Надіїв з гостинцем – запашним калачем, спеченим по традиційній технології, після чого почалось частування.

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).