Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Майстер-клас з виготовлення ляльки-Берегині

З давних-давен в Україні так повелося, що задовго до народження дитини мати укладала в колиску вузликову ляльку, яка мала її обжити. Зазвичай ляльку виготовляли з тканини або ниток без допомоги  голок і ножиць. Після народження дитини лялька завжди була в колисочці. Вважалось, що вона оберігала від безсоння, усяких хвороб, та інших напастей. Тому цю ляльку називали Берегинею або оберегом.

Обегіг давали у далеку дорогу чоловіку, сину, брату. Вироблену власними руками ляльку мати дарувала донечці перед весіллям, благословляючи її таким чином на щасливе заміжжя. Виготовлена лялька не повинна бути схожа на людину, щоб в неї не міг вселитися злий дух, тому вона була безлика. За красою ляльки судили про смак та уміння її володарки. Тому в хід ішли яскрава тканина, вишивка та буси.

Пропонуємо завітати у наш музей та під час майстер-класу власноруч виготовити ляльку-Берегиню, а також переглянути презентацію про походження ляльки-мотанки та оглянути експозиції  ляльок музею «Бойківщина».

Залежно від мети з якою ви виготовите ляльку-мотанку, вона може стати прикрасою, оберегом або чудовим подарунком.

Майстер клас відбудеться 19 листопада о 14:30 год в конференц залі музею «Бойківщина».

Придбати квиточок можна в касі музею, вартість квитка 25 грн

(у вартість входить роздатковий матеріал)

Кількість бажаючих взяти участь в майстер-класі обмежена!

Телефон для довідок 2-79-00

Адміністрація музею “Бойківщина”

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).