Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Майстер-клас «Атласне диво» в техніці «Канзаші»

Майстер-клас «Атласне диво» в техніці «Канзаші»Орігамі, традиційне для Японії мистецтво перетворення плоского в об’ємне, втілилося ще в одній техніці національного рукоділля Країни Вранішнього Сонця — цумамі канзаші. Його плоди, квіти з шовку, спочатку були призначені для прикраси всіляких пристосувань в зачісках гейш: гребенів, паличок, шпильок. Квіти з тканини стали головною прикрасою для волосся на додаток до шовкових кімоно, розписних віял і вигадливого макіяжу. Так що, саме гейшам ми зобов’язані цим незвичайним мистецтвом виготовлення вишуканих прикрас, цумамі канзаші.


Майстер-клас «Атласне диво» в техніці «Канзаші»

З нагоди Дня Державного Прапора  України  та Дня міста Долини у  краєзнавчому  музеї
«Бойківщина»  Тетяни і Омеляна Антоновичів у неділю,  23 серпня, відбувся  майстер-клас «Атласне диво» з виготовлення  прикрас в патріотичному стилі (техніка «Казанші»).

На початку майстер-класу діти переглянули презентацію про Мистецтво цумамі-канзаші, котрому уже близько чотирьохсот років.
Після презентації майстриня-вчитель початкових класів Шевченківської школи, Галина Данкович показала свої вироби, і цим ще більше зацікавила учасників майстер-класу, розповіла про те, з чого починалось її захоплення.
Майстер-клас «Атласне диво» в техніці «Канзаші»Приблизно в 16 столітті у японських красунь з’явилася мода на такі складні зачіски, котрі потрібно якось фіксувати.
Якщо в традиційному орігамі використовується папір, то для цумамі канзаші — тканина (у класичному виконанні — натуральний шовк). В основі техніки — складання прямокутних шматочків тканини у формі довгастих, округлих або гострих пелюсток.
Саме з таких пелюсток складаються настільки вишукані і різноманітні прикраси, якими дивують японські майстрині. Це можуть бути маленькі прості п’ятипелюсткові квіточки, можуть бути більш складні багатоярусні квіти з десятків пелюсток (по типу хризантеми), можуть бути цілі
каскадні прикраси з квіткових композицій і підвісок.Найдивовижніше, що в основі всієї цієї краси лежить один єдиний прийом — згортання (цумамі).

Майстер-клас «Атласне диво» в техніці «Канзаші»

Канзаші-мистецтво, що дозволяє творити і створювати чудові вироби.
До творчої праці в цей день долучились діти з Долинської школи №5, Гімназії-інтернат, Раківської школи, Болехівської школи №2.

Виготовлені прикраси в патріотичному стилі, кожен з учасників залишив собі на згадку.
І майстриня,  і діти залишилися з чудовим настроєм.
Зробивши спільне фото усі повернулися додому.

Щиро вдячні усім за участь та хорошу атмосферу!


Мар’яна Кальмук-Дудар
науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).