
Цього року лауреатом нагороди став американський історик, професор Йельського університету Тімоті Снайдер. Він був удостоєний премії за свої наукові праці з історії Центральної та Східної Європи, включаючи Україну, та особистий внесок у розбудову громадянського суспільства в Україні. Тімоті Снайдер, автор багатьох публікацій та кількох книг, серед яких книга «Криваві землі», яка стала одним з бестселерів не лише у США, але і в Україн
“Наше журі вважало, що він, можливо, найбільш позитивно висловився про Україну, з-поміж усіх тих людей, що дуже багато позитивного про Україну писали. Він ходить з доповідями, їздить по цілому світі. Він дійсно поважна людина, котра дуже високо все про Україну пише і передає спеціально в Америці. Тут дуже багато людей про Україну мало що знають”, – заявив президент Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів Ігор Воєвідка.
“Це велика честь для мене бути включеним до списку тих, хто вже отримав подібну нагороду. Для мене вона є дуже особливою, бо я не є вихідцем з України. Ця нагорода є запрошенням до великої спільноти і я дуже це ціную”, – прокоментував надання йому нагороди історик Тімоті Снайдер.


