День Матері святкується у другу неділю травня, бо це місяць Пречистої Діви Марії,яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства.
Вперше організувала День Матері американка із Філадельфії Анна Джарвіч у 1910 році. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська.
Найдорожчий подарунок для кожної матусі – це, звичайно ж, любов і турбота рідних дітей. Але в таке велике свято, як День Матері, по особливому хочеться порадувати свою матусю. Наприклад – ніжним букетом квітів, сніданком у ліжко, чудовою листівкою, тощо.
В честь цього свята Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів організував майстер-клас «Квіти для мами» з виготовлення букету із цукерок. Учасниками стали учні 6-А класу Долинської ЗОШ №4. Відбулося заняття 7 травня о 13:30. Всі прийшли з гарним настроєм та смачними цукерками для мами.
На початку заняття діти ознайомилися з основними правилами створення квітівіз цукерок та оглянули зразок, який ми підготували.
Такий букет може зробити кожен. Для цього нам знадобилися наступні матеріали: цукерки (у нас 11 шт.), гофрований папір багатьох кольорів, пінопласт, бамбукові палички, ножиці, гарячий клейовий пістолет, стрічка та елементи декору за бажанням.
Спочатку потрібно підготувати пелюстки. З гофрованого паперу вирізати прямокутники шириною 3х5 см. З них формуються пелюстки: за допомогою палички створюються характерні вигини у верхній частині кожної пелюстки, пальцями розтягується нижня частина пелюстки. Цукерка кріпиться до палички скетчем, ниткою, дротиком або гарячим клейовим пістолетом. Після цього можна почати «одягати» цукерку в пелюстки, формуючи троянду. Коли всі квіти готові, потрібно кудись їх помістити, наприклад у кошик, коробку, кріплять до пляшок з алкогольними виробами тощо. Ми взяли за основу пінопласт, який теж дуже часто використовують, і обгорнули його подарунковим або гофрованим папером, прикрасивши бантом з гарної стрічки.
Початок роботи проходив недуже швидко, оскільки всі переживали, що неправильно вистрижуть або приклеять якусь деталь. Але набравшись сміливості, робота прискорювалась після кожної квіточки і кожна наступна була все гарніша. Усі учасники пішли додому усміхнені, задоволені та горді собою. Думаю, що матусям теж сподобався такий подарунок. Кожен учасник дуже старався. І хоча ми робили все за одним принципом – всі роботи були різні і оригінальні.
Щиро вдячні всім учасникам за чудову атмосферу та гарний настрій. До нових зустрічей!
Адміністрація музею «Бойківщина».