Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Казковий світ тварин зі скла у музеї «Бойківщина»

До уваги долинян та гостей міста!

23 грудня 2016 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відкрилась перша персональна виставка скляних фігурок майстра художніх виробів зі скла Олега Домерецького зі Львова.

Скляні художні вироби у нашому побуті стали такими звичними предметами, що їхні мистецькі якості ми переважно не помічаємо. У гарячому стані скло – пластичне і легко піддається видуванню, пресуванню, ліпленню, витягуванню та іншим способам формування, а в процесі варіння добре сприймає різноманітне забарвлення – від насичених до легких тонів. Отож, під час виготовлення творчого виробу митець художнього скла поєднує різні кольори скла, досягаючи цим несподіваних декоративних ефектів.

Вперше продемонстрував автор свою власну колекцію скляних мініатюр саме у музеї «Бойківщина» мальовничої Долини.

Олег Домерецький (1972 р.н.) народився і проживає у м. Львові. За професією механік-автошляховик (закінчив Львівський автомобільно-дорожній коледж). У 2008 р. п. Олег зацікавився дрібною пластикою виробів зі скла (мініатюрна декоративна скульптура), і з цього часу розпочався творчий процес виготовлення художніх скляних фігурок, що стало улюбленою справою майстра. Митець водночас працює над розписом скляних ялинкових куль та підсвічників кулясто подібної форми.

Тематика виробів – анімалістичне спрямування. Автор колекції розвиває талант мистецтва праці зі склом завдяки поїздкам на народні фестивалі України.  Рівночасно – учасник щорічних ярмарок у Києві, Львові, Тернополі, Чернівцях, Кам’янець-Подільському, Прикарпатті тощо. За кордоном диво-скульптурки митця побували у різних містах Польщі, Литви, Німеччини. Цього року майстер скляних мініатюр брав участь у «Святі Ремесел – 2016» в Долині.

Саме долинянам та гостям міста під час «новорічно-різдвяних свят 2017» майстер художнього скла Олег Домерецький вперше пропонує до ознайомлення свою першу персональну виставку колекції скляних фігурок «Казковий світ тварин», яка триватиме до 22 січня 2017 р.

Отож, побажаємо п. Олегу успіхів у творчості та далеких і щасливих мандрівок його мініатюрному диву.

Приємного Вам перегляду, під час якого кожен відвідувач може вибрати і придбати для себе улюблену скляну мініатюру.

Адміністрація музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).