Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

«..І знову пташка вилітає крізь дивовижний об’єктив»

Наше життя завжди сповнене різно­манітними подіями – радісними і сум­ними, цікавими і невпізнанними, буден­ними і неповторними. Спостерігаючи за ними, ми «вловлюємо» їх у свою пам’ять, відкладаємо для них часточку свого мозку, душі, серця. Але стається так (і це цілком закономірно), що з рока­ми забуваємо про ці ситуації, про їх «ге­роїв»… На афіші славного фотографа із Ціневи, що на Рожнятівщині, Ярослава Коваля, який народився 16 грудня 1908 року і через десятиліття спонукав Васи­ля Пилип’юка зі Львова до заснування і видавництва журналу «Світло й тінь», можна було прочитати таке: «Анна Рабуцька з Каменя. Раяли їй доброго ка­валера аж з Поділля, котрий писав: «Пришли, Анничко, фотографію». Не післала, довідалися другі дівчата, післали свої фотографії, і тепер буде весілля, бо одну жених сподобав. А Анна плаче, бо хоче віддаватися. І нарікає на себе, що не фотографувалася». «Або ж таке: «Федір Гресько з Ціневи мав родину в Америці, котра посилала доляри і нака­зувала, аби прислав фотографію діда. Федір відкладав, відкладав, аж дідо по­мер. Тепер з Америки нарікають – ка­жуть, що дали би великі гроші, аби діда побачити бодай на фотографії і з гніву не шлють Федорові ані цента»…

Три роки при Долинському музеї Те­тяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина» діє фотоклуб «Промінь», який під керівництвом майстра фотосправи, де­путата обласної ради, керівника Болехівського лісотехнічного коледжу Юрія Івановича Черневого об’єднує місцевих фотолюбителів. За час своєї творчої праці вони провели колективні вистав­ки в Долині, Києві, Івано-Франківську, Стрию, Дрогобичі. Члени фотоклубу здобувають численні нагороди у міжна­родних та національних фотоконкурсах, брали участь у міжнародному фотопроекті Корпусу Миру США. Тож цілком за­кономірними стало отримання в 2011 році фотоклубом звання «народного».

4 червня у Долинському музеї Те­тяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина» відбулася презентація другого спільного проекту місцевого фотоклубу «Промінь» – фотакаталогу «Долина у променях». Як зазначається у вступ­ному слові очільника майстрів світлин Юрія Черневого, у каталозі «представлені світлини фотографів, які є членами клубу з початку його створення, а також тих,хто недавно прилучився і їхні роботи друкуються вперше. Цей фотокаталог є великим бажанням долинських фотомайстрів поділитися часткою світу в фотографії з оточуючими, даючи мож­ливість зануритися в світло і тінь, чорне і біле, радість і сльози, яскравість і по­хмурість, життя і відмирання».

Керівництво музею представило ро­боти фотомитців на виставці у фойє. Учасники заходу з надзвичайним інте­ресом оглянули цей творчий доробок. Всі світлини заслуговують на широке визнання і схвалення, жодна з них не дозволяє пройти повз, не звернувши на неї уваги.

Із виходом у світ нового збірника творчих робіт привітали фотомайстрів і побажали їм дальших творчих здобутків та визнання керівник фотоклубу Юрій Черневий, директор музею Тетяна Се­нів, член Національної спілки письмен­ників України поетеса Надія Дичка, голо­ва районного товариства «Просвіта» Ва­силь Олійник, педагог, майстриня слова Оксана Сподар, інші учасники заходу.

… На завершення презентації фотокаталогу присутні на зустрічі виявили бажання сфотографуватися біля входу у музей. І коли фотографи робили знімки, хтось із них і всерйоз, і жартома сказав: «Увага, вилітає пташка!»…

В. Марчук

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).