Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Гості зі Сходу. Майстер-клас «Створення писанки»

Гості зі Сходу.         Майстер-клас «Створення писанки»Гості зі Сходу.         Майстер-клас «Створення писанки»Писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси; вона має дохристиянське походження і зародилися в язичницьку давнину. За віруваннями, писанка є джерелом життя, початком Всесвіту.

Писанка здавна вважається символом України, в якій український народ зміг поєднати і творче мислення, і навколишній світ в усіх його формах та кольорах. Писанка є досить складним мистецтвом, і оволодіти ним з першого разу вдається далеко не кожному. Але серед розмаїття видів Гості зі Сходу.         Майстер-клас «Створення писанки»Гості зі Сходу.         Майстер-клас «Створення писанки»українського декоративно-ужиткового мистецтва писанкарство приваблює все більше і більше шанувальників.

15 січня у приміщенні музею «Бойківщина» навчитися створювати писанку мали можливість гості з Рубіжного під час майстер-класу з писанкарства.

Своїми  знаннями та уміннями з  дітьми поділилася поетеса, художниця, майстриня, вчитель Долинського природничо-математичного ліцею – Гості зі Сходу.         Майстер-клас «Створення писанки»Гості зі Сходу.         Майстер-клас «Створення писанки»Оксана Степанівна Сподар.

Учасники майстер-класу з писанкарства  переглянули презентацію про писанку, дізналися про види писанок, про зміст закодованих символів, пізнали особливості  розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні бойківські орнаменти.

Не тільки діти, але і їх керівники спробували себе в ролі писанкарів – Гості зі Сходу.         Майстер-клас «Створення писанки»Гості зі Сходу.         Майстер-клас «Створення писанки»уперше в житті! І варто відмітити, що досить успішно! Створені ними писанки милували око яскравістю барв, цікавими орнаментами, в які кожен додавав щось своє, неповторне і прекрасне. Гості пообіцяли, що обов’язково навчатимуть цьому чудовому мистецтву своїх друзів у Рубіжному.

Писанкарство — це особливий вид мистецтва. Писанки — не лише красивий атрибут свята, це магічні символи наших пращурів. Виготовляючи своїми руками писанку, ми відчуваємо невидимий зв’язок з минулими поколіннями, проектуємо майбутнє. Зберігаючи тісний зв’язок з традиціями народної творчості минулого, писанкарі одночасно вносять і нові власні елементи писанкарства, в яких відчувається дух часу.

Гості зі Сходу.         Майстер-клас «Створення писанки»Юні писанкарі щиро подякували майстрині за такий цікавий майстер-клас, адже окрім чудових фотографій та приємних спогадів вони повезли до себе додому багато красивих писанок, які покладуть до великоднього кошика.

Маряна Кальмук-Дудар

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).