Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Гості зі Сходу. Майстер-клас «Соломоплетіння»

Вже традиційно з року в рік наш музей зустрічає гостей, що приїжджають зі Сходу до нас погостювати в своїх тимчасових родинах та поколядувати.

12 січня, гості завітали до краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів на майстер-клас «Соломоплнтіння» де їх радо зустріли працівники музею та майстриня – пані Наталія Бойко.

Майстриня працює керівником гуртків соломоплетіння у Малій академії народних ремесел м. Галич та у Будинку Культури ім. Т. Шевченка відділу культури Бурштинської міської ради, виставка якої на даний час експонується у музеї «Бойківщина».

Цьому ремеслу п. Наталя навчалась у майстра народної творчості Марії Кравчук на Волині, художню освіту здобула в Прикарпатському національному університеті  ім. В. Стефаника і з того часу бере активну участь у заходах, мета яких відродження, збереження та розвиток  народних традицій,  сприяння індивідуальній творчості майстрів.

Гості з великим захопленням слухали розповідь майстрині про давнє бойківське ремесло соломоплетіння, його використання в елементах обрядовості українського народу. Кожен мав змогу сплести з соломи зірочку і янгола, який може стати чудовим оберегом, згадкою про бойківський край або ж подарунком рідним.

Під час майстер-класу в музей завітали учасники дитячого зразкового танцювального ансамблю«Перла» римо-католицькї парафії м. Долина під керівництвом Галини Регецької. Колядники показали театралізовану виставу про народження Христа, віншували добром та миром наших гостей українською та польською мовами.

Під спів колядок півторагодинний майстер-клас пройшов цікаво та пізнавально.

Маючи спільне фото з майстринею, переповнені позитивними емоціями та з сувенірами зробленими власноруч рубіжани повернулися гостювати у свої тимчасові родини.

Маряна Кальмук-Дудар

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).