Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Фотоекспозиція про Київський Майдан у музеї «Бойківщина»

20 березня 2015 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, за сприяння голови міської ради Володимира Гаразда, Громадської ініціативи «Поранені SOS», та куратора виставки, учасника АТО, активіста Майдану, добровольця батальону «Айдар» Андрія Стандіо – відбулося відкриття виставки «Людський фактор. Остання версія».

Експозиція включає 177 унікальних світлин хронології подій на Майдані в Києві, починаючи з 26.11.2013 по 4.03.2014 р., та колекцію бронежилетів, прикрашених малюнками художників Майдану.

Виставка світлин 42 українських фотомитців – учасників Революції Гідності, вже побувала крім Києва в багатьох обласних містах України, а також Німеччині, Франції, Люксембурзі, Польщі.

На початку заходу всі присутні вшанували пам’ять про героїв Небесної Сотні Хвилиною мовчання. А юна молодь з театральної студії «Талант» районного Долинського Будинку дитячої і юнацької творчості під керівництвом Світлани Петрів урочисто запалила Свічу Пам’яті, згадавши у виступі про споконвічне прагнення до волі наших предків і водночас про боротьбу українського народу за незалежність своєї держави і сьогодні.

Отець-декан Долинського деканату УГКЦ Зореслав Котович запросив всіх присутніх до спільної щирої молитви за загиблих Небесної сотні, наголосивши, що кожна світлина – це окрема стація, і їх тут 177.

«Це унікальна можливість побачити історію у світлинах “з перших уст”. Кожна з них свідчить про непросту нашу історію. Події річної давності нагадують нам, що ми повинні всі разом робити можливе і неможливе, щоб отримати перемогу в оцій неоголошеній війні, й водночас робити все, щоб в нашій країні ніколи не було нових «януковичів», «партій регіонів» і всіх тих, хто сіє зло. ..» – наголосив у своєму виступі міський голова Володимир Гаразд.

Окрім того, Володимир Степанович висловив вдячність всім, хто відстоював ідеї Майдану Гідності в Києві і хто долучався до його всебічної підтримки тут, в рідному місті та районі, а також авторам, ініціаторам та організаторам виставки.

Координатор ГІ «Поранені SOS» в Долинському районі, активіст Майдану і боєць батальйону «Айдар» Андрій Стандіо поділився своїми думками – всі ці світлини він бачив ще тоді, коли вони ще були на ноутбуках і фотоапаратах, всіх фотомитців він знав особисто; фотографи долучались цією «зброєю», щоб зберегти справжню історію Майдану. Серед авторів фотовиставки – й друг Андрія, світлої пам’яті Віктор Гурняк. Він загинув на війні, а в планшеті залишив понад 5 тисяч фотографій… Опісля п. Андрій подарував маленькі подарунки представникам скаутської організації Долини, зауваживши, що в Києві організація «Пласт» дуже сильно прилучилася до перемоги Майдану. Також вручив подарунок маленькій волонтерці-долинянці – дівчинці Надії, яка щодня ввечері в кінотеатрі «Україна» допомагає плести маскувальні сітки чи «кікімори» для воїнів АТО та зауважив, що ця виставка – тільки початок наших зустрічей, де ми будемо просто розмовляти, нікого не звинувачуючи…

П. Наталя Сербин (м. Івано-Франківськ), координатор ГІ «Поранені SOS» зауважила, що колекція бронежилетів, що експонується, «пережила» Майдан і згодом – ці бронежилети були розмальовані відомими художниками, а у майбутньому – планується ці мистецькі витвори продати через аукціони, а виручені кошти віддати на лікування поранених воїнів АТО, таким чином пожертва через пожертву. П. Наталя подякувала всій долинській громаді і меру міста за підтримку мистецького проекту, звернулась із запрошенням до молоді, школярів, освітян, жителів міста й району: приходьте, згадайте, не забувайте нашої історії.

У своєму виступі Руслан Фіголь зауважив, що «…дуже шкода, що сьогодні тут так мало представників влади…, є багато «патріотів», яким байдужа доля України і рідного краю, але потрібна влада, і з’являються вони тільки напередодні виборів» Серед виступаючих були: ведуча долинського Майдану, громадська активістка Алла Шевченко; голова станичної управи РО «Пласт» Світлана Бугрій зі своїми вихованцями; фотомитець, журналіст, головний редактор газети «Свіча» Ярослав Савчин та інші.

Виставка «Людський фактор. Остання версія» триватиме тільки до 27 березня 2015 р., тож запрошуємо до перегляду              виставки всіх, кому не байдужа історія рідної Батьківщини.

Адміністрація музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).