Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Енн Еплбаум – лауреат премії Міжнародної фундації Тетяни і Омеляна Антоновичів 2017 р.

Енн Еплбаум – лауреат премії Міжнародної фундації Тетяни і Омеляна Антоновичів 2017 р.

Вручення нагороди Фундації Антоновичів – лауреату Енн Еплбаум (2017 р.)

Американська журналістка та публіцист Енн Еплбаум отримала престижну премію Фундації Омеляна й Тетяни Антоновичів.

Уже традиційно церемонія нагородження відбулася в Посольстві України в Вашингтоні.

“Насправді, мало хто з нас має можливість відчувати біль інших людей та розповідати про це. Я думаю, що Енн Еплбаум – одна з небагатьох, яка є носієм цього таланту”, – зазначив член номінаційного комітету Фундації (який визначає переможців) директор Українського наукового інституту Гарвардського університету професор Сергій Плохій.

Він підкреслив, що головну роль у присудженні нагороди Енн Еплбаум відіграло “висвітлення нею історичних подій в Україні й процесів, які відбуваються зараз у міжнародній пресі, а також, що головним орієнтиром в її історичних працях залишається пошук правди”.

Енн Еплбаум є автором таких книг як “Гулаг”, “Залізна завіса” та “Червоний голод”. Остання, яка розповідає про Голодомор в Україні, побачила світ цієї осені, втім Фундація прийняла рішення про нагороду ще до виходу цієї монографії.

За словами президента Фундації Омеляна й Тетяни Антоновичів, доктора Ігоря Воєвідки – основна цінність премії (грошовий еквівалент у розмірі $10 тис.,)– це визнання літераторів, журналістів, науковців і дослідників, які зробили значний внесок в українознавство.

Сама ж Енн Еплбаум сказала що вона “дуже рада опинитися в одній компанії з такими видатними письменниками й науковцями”.

Серед лауреатів премії Фундації, які визначаються з 1981 року – Василь Стус, Ліна Костенко, Іван Драч, Збігнев Бжезинський, В’ячеслав Брюховецький, Юрій Андрухович, Дмитро Павличко, Оксана Забужко, Тімоті Снайдер та багато інших видатних особистостей.

 

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).