Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

«Екскурсія музеєм віршами Надії Дички» – літературні читання у міні-кав’ярні

Дві троянди повинні були розквітнути одночасно.

Проте одна давно вже розгорнула повністю свої пелюстки,

відкривши золотистий пилок пахучої середини,

а інша – досі тримається пуп’янком. Мені дуже хотілося б, аби та, друга, якомога довше цвіла й не в’яла…

Надія Дичка

У рамках проведення «Ночі у музеї «Бойківщина»» пройшли читання під гаслом «Літературна екскурсія музеєм віршами Надії Дички». Опісля лицарських боїв перед відвідувачами святкування постало питання – який захід відвідати: арт-квест, бойко-квест чи літературні читання за горнятком кави. Ті гості, які вибрали літературні читання, не пожалкували за проведений час у кав’ярні. І не такою важливою направду було горнятко кави чи чаю, як глибше пізнання творчості долинської поетеси Надії Дички, літературна і віртуальна екскурсія по залах музею і не тільки, віршами в поєднанні з презентацією давніх та сучасних світлин нашого улюбленого міста.

Симпатиків літературних читань вітала творчо обладнана міні-кав’ярня, саме така, яка була у давнину – із світлинами митців долинян та видатних просвітян міста і водночас іі стіни прикрашали твори відомого художника, члена Спілки художників України, нашого земляка із с. Княжолуки, а теперечки львів’янина – Івана Проціва (Саме його творчість цього вечора паралельно вивчали учасники Арт-квесту у приміщенні «Бойківської хати»).

Юна бойківчанка одразу зустрічала гостей і пригощала гарячими напоями, та погляди відвідувачів привертав дивний об’ємний годинник, на якому замість цифр милувались різнокольорові горнятка кави. Відвідувачі мали змогу не тільки ознайомитися з біографією нашої славетної землячки, торкнутися різних сторін її творчості, почитати на свій вибір вірш п. Надії, але й прийняти участь у відтворенні віршованої легенди про долинську сіль у певній ролі. До прикладу, на мить побувавши тим пастухом, що вперше повідомив князя Андрійовича про знайдену сіль, чи виступити в ролі князів, які вирушали на пошуки солі і розмовляли з волхвами…

Запалена свіча за кожним круглим столом створювала затишок кавової оселі. Кожен відвідувач міг читати короткі вірші чи афоризми письменниці на власний вибір, а пізніше й взяти їх додому на згадку.

У кінці літературного вечору його гості ділилися враженнями від літературних читань, переглядали виставку «Збірки письменників м. Долини із фондів музею «Бойківщина», що була представлена творчими доробками Надії Дички, Василя Олійника, Івана Ярича, Ярослава Савчина.

За активну участь у конкурсі на краще читання віршів, всі присутні отримали на згадку маленькі глиняні куманці – авторські роботи гончара з Івано-Франківська Любові Рум’янцевої, учасника «Свята Ремесел – 2013» з пам’ятним написом – «м. Долина – 2013»

Приємним завершенням літературних читань було те, що опісля незабутніх вражень нікому не хотілось покидати літературну міні-кав’ярню. Тож ми не кажемо Вам – «До побачення», але – «До нових зустрічей!»

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»


Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).