Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Екс-президент України Віктор Ющенко відвідав музей “Бойківщина”

Ось і минула жовтогаряча пора золотої осені. Різнобарвне листя, зірване прохолодним вітром, кружляючи, опускається додолу і таким чином утворює дивний килим. Добігають свого кінця дні жовтня і колектив музею «Бойківщина» підсумовуючи події, заходи, візити, що залишили теплі спогади, зазначає про один з неповторних і визначних візитів, який відбувся 9 жовтня 2012 р.

Перебуваючи з візитом на Прикарпатті, президент України (2005 – 2010 рр.), лідер партії «Наша Україна» – В. А. Ющенко у супроводі однопартійців у цей день завітав до Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. Головною метою відвідин бойківського містечка була зустріч з журналістами та кореспондентами Прикарпаття, представниками осередків політичних партій «Наша Україна» Івано-Франківщини в рамках проведення закритої прес-конференції.

На долинській землі, за українським звичаєм, шановного гостя привітали святковим короваєм на рушнику юні бойківчанки у вишиванках. Віктора Андрійовича також зустрічали мер міста Володимир Гаразд, директор краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяна Сенів з науковими співробітниками, представники міської та районної державної адміністрації, члени місцевої громадської молодіжної організації «Наша Україна», місцеві жителі. Перед початком зустрічі з представниками преси від імені екс-президента України було відправлено кошики синьо-жовтих квітів до пам’ятників героя Крут Миколи Корпана у с. Тяпче та головнокомандувача УПА, генерала-хорунжого Романа Шухевича у м. Калуш.

Тема прес-конференції, яка відбулась у конференц-залі музею «Бойківщина» – «Визнання головних помилок президентства 2005-2010рр». 

На прес-конференції виступив також відомий політик, депутат Верховної Ради України Григорій Омельченко з темою про першопричини роз’єднаності українців, зменшення питомої ваги українців у керуванні державою. Опісля її завершення, окрім запланованих інтерв’ю, зустрічей з представниками обласної, районної партій «Наша Україна» та місцевої однойменної громадської молодіжної організації, третій президент України мав можливість оглянути зали музею.    

У кімнаті родини Антоновичів науковий співробітник Тетяна Гнатковська ознайомила Віктора Андрійовича з великим сином українського народу, славним долинянином, меценатом і благодійником Омеляном Миколовичем Антоновичем, розповіла історію створення краєзнавчого музею «Бойківщина», до якої він, власне, був причетний та про фінансову допомогу Благодійного фонду Тетяни і Омеляна Антоновичів на розвиток м. Долини та на розвиток бібліотек м. Львова і Києва. При цьому Володимир Гаразд зауважив, що м. Долина була, є і залишається не тільки осередком культури пісенних і танцювальних традицій, а й завжди активно сприяє збереженню та популяризації бойківської та загалом української пісні, маючи на увазі пісенні твори у виконанні голландців (хор ім. М. Лисенка з Нідерландів) на сході України на початку цієї осені.

Відвідавши два етнографічні зали та Бойківську хату, наш гість ознайомився з ремеслами і побутом бойків та виглядом їх оселі у давнину. Оглянувши музичний куток у Бойківській хаті, В. А. Ющенко наголосив, що в даний час працює над програмою відновлення давніх музичних інструментів шляхом популяризації цього ремесла. У свою чергу, директор музею «Бойківщина» відмітила, що уже 6 рік поспіль музей «Бойківщина» проводить Свято Ремесел, яке має на меті відродження старовинних ремесел та промислів, в рамках якого є залучення майстрів музичних інструментів відомих як в Україні, так і за кордоном, і серед них є із Долини та сусіднього району, а також відомі постаті з Києва. Коли у щирому спілкуванні постало питання чи працює музей над питанням відродження бойківської говірки, мер міста повідомив, що у цьому напрямку зроблені вагомі кроки. Варто зазначити, що саме за сприяння міського голови Володимира Гаразда був створений сайт Н. Кляшторної «Бойкосвіт», який висвітлює різнобічне дослідження життя бойків у сиву давнину і саме ця веб-сторінка – перша міцна сходинка, на базі якої маємо намір працювати і в даному напрямку. До речі, Віктор Андрійович пообіцяв у цьому питанні посприяти музею «Бойківщина». При нагоді Тетяна Сенів запросила високого гостя на II-й Міжнародний Бойківський фестиваль, який буде проходити у середині травня 2014 р.

Відвідавши зал сакральних пам’яток, В. А. Ющенко дізнався про те, що у 16 ст. у м. Долина успішно працювала іконописна школа, опісля розповіді про неї, Володимир Гаразд з гордістю показав ікону «Георгій Змієборець. 19ст.» із «Приватної колекції ікон В. Ющенка». Варто нагадати про те, що у свій час (2007р.) частина величезної приватної колекції старожитностей Віктора Андрійовича експонувалася у музеї «Бойківщина».

На згадку про відвідини прикарпатського містечка та краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів у ньому, мер міста та директор музею вручили цінні подарунки, які нагадуватимуть екс-президенту про наукову, поетичну, живописну та мистецьку Долину.

Насамкінець, на згадку про свій візит, Віктор Андрійович залишив пам’ятний запис у «Книзі Відгуків», а ми – працівники музею маємо сподівання, що нашим гостям було тепло і затишно у нашій Долинській «Бойківській оселі» посеред осінніх Карпат.

Життя є швидкоплинним. Змінюються погляди, стремління, влада, та нічого не минає безслідно. Залишаються тільки спогади про добрі діла або ж нездійсненні наміри.

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).