Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Документальна виставка у музеї «Бойківщина»

22 січня – День Соборності України. Саме в цей день у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів для долинян і гостей міста розпочала роботу документальна виставка «До Дня Соборності України». У День Злуки – 22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську державу.

Свято Соборності – день єднання українських земель та утвердження їх неподільності, закріплене Актом злуки 22 січня 1919 р., набуває особливого значення та звучання сьогодні, коли територіальну цілісність держави доводиться відстоювати зі зброєю в руках. Традиція відзначання Дня Соборності протягом десятиліть зберігалася у колах української еміграції, розкиданої по всьому світові. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 р. Указом Президента України Петра Порошенко від 13 листопада 2014 р. про день Соборності України, затверджено відзначення свята щорічно 22 січня.

Про те, яке значення для українського національного руху в еміграції у ХХ ст. мала злука Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) та як українці за кордоном відзначали це свято, розповідає представлена документальна виставка.

Основу цієї виставки склали документи, які висвітлюють відзначення Дня Соборності України численною українською громадою за кордоном. Серед репрезентованих документів – звернення, програми, запрошення, обіжники, листи, що інформують про підготовку та проведення святкових заходів урядом УНР в екзилі, Українським республікансько-демократичним клубом у Чехословаччині, Українським національним об’єднанням (УНО) Канади, Конгресом українців Канади (КУК) та Світовим конгресом вільних українців (СКВУ) та представлені Центральним державним архівом зарубіжної україніки.

Також на виставці представлено статті, опубліковані в українських діаспорних періодичних виданнях, що інформують про історичне значення проголошення злуки УНР та ЗУНР. Окремий блок експозиції складають поетичні твори, присвячені подіям 22 січня 1919 р., які вказують на незгасаючу увагу до Дня Соборності України та його важливість у житті українців за кордоном.

Всіх, кому не байдужа історія України, щиро запрошуємо до перегляду виставки!

Документальна виставка триватиме до 22 лютого 2017 р.

Адміністрація музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).