Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

До 100-річчя Омеляна Антоновича

До 100-річчя Омеляна Антоновича6 лютого 2014 року минуло 100 років з дня народження доктора права, відомого українського громадського діяча і мецената, Почесного громадянина міста Долина Омеляна Миколовича Антоновича. З цієї нагоди 7 лютого у краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів відбулася наукова конференція. В її роботі прийняли участь науковці, історики, письменники, поети, бібліотекарі, журналісти, члени Братства УПА, краєзнавці та священики.

Благословення на плідну роботу конференції дали отці Зореслав Котович та Вітольд Левицький.

До 100-річчя Омеляна АнтоновичаРозпочав конференцію Почесний голова районного товариства «Просвіта» Степан Степанович Янковський зі слів «яким він мені запам’ятався». Та у своєму виступі розповідав про враження він першої зустрічі з Омеляном Антоновичем, про їхні розмови, про скромність та простоту в спілкуванні, побуті та харчуванні Омеляна Миколовича, про надзвичайні та теплі стосунки з дружиною Тетяною.До 100-річчя Омеляна Антоновича

Про архів Омеляна Антоновича, що зберігається у Львівській науковій бібліотеці ім. Стефаника розповів її старший науковий співробітник Ярослав Пилипович Сеник. Понад 1000 документів є в архівах бібліотеки про навчання, професійну на наукову діяльність як в Україні, так і за кордоном, про перебування у в’язниці та концтаборах, матеріали його діяльності в УПА, а також документи створення та діяльності фундації Антоновича. Особисто Омелян Антонович передав бібліотеці приватні документи, власну книгозбірню та 18 картин. Ярослав Пилипович розповідав про діяльність Антоновича у воєнні та після воєнні часи, співпрацю з Степаном Бандерою та згадував про їхню спільну роботу.

Значну увагу на конференції було приділено спогадам про меценатство Омеляна Антоновича, про його великі коштовні вклади в розвиток науки та культури.

До 100-річчя Омеляна АнтоновичаСтарший науковий співробітник музею «Бойківщина» Іван Матіїв розповів про батьків Омеляна Антоновича та його братів Романа та Тараса, які звичайно мали неабияке значення у формуванні його особистості. Мама Єлизавета, німка за походженням, з родини Бернґардтів, після одруження з Миколою Антоновичем стала учасницею просвітницьких осередків, опікувалася сиротинцем, була одною із засновників «Союзу українок» в Болехові.

До 100-річчя Омеляна АнтоновичаБагато учасників конференції були особисто знайомі із Антоновичем та ділилися своїми враженнями, переповідали цікаві моменти, ділилися думками.

На конференції було висловлено ряд ідей щодо продовження вивчення життя та діяльності Омеляна Антоновича, зібрання спогадів про нього та видання збірника.

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).