Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Давнє і вічно молоде мистецтво

Давнє і вічно молоде мистецтвоСкількома талантами може похизуватися український народ, та мабуть в такому вмінні як розпис писанок ми досягнули найвищих вершин понад усіма націями і народностями.
Яйце з відвічних часів для всіх уособлювало життя, було символом сонця. В Україні, як і в багатьох інших країнах, ще до ХVІІ сторіччя початок нового року відзначали навесні і розфарбоване яйце – писанка – займало у цьому ритуалі одне з найважливіших місць. Археологічними експедиціями на Полтавщині були виявлені фарбовані глиняні яйця з нанесеними на них примітивними малюнками, і що важливо ці ж самі малюнки повторювалися на посуді і знаряддях праці, котрі зустрічалися ще в дохристиянський період. Отже, можна припустити, що звичай робити крашанки, а можливо, й писанки, походить ще з часів індоєвропейської народності. Та незважаючи на давність писанки багато елементів і знаків дійшли і до нашого часу.Давнє і вічно молоде мистецтво
Цьому надзвичайно давньому ремеслу ми приділяємо особливо багато уваги напередодні Великодніх свят, оскільки писанкарство тісно переплелося з християнським світом і на сьогоднішній день залишається невід’ємною часткою цих свят.
4-5 квітня музей «Бойківщина» вкотре прилучив багато учасників з Долинського і Калуського району до майстер-класу по писанкарству, щоб передати молоді, яка прагне пізнавати автентичні традиції і звичаї бойків, накопичені досвід і знання.
Майстриня Галина Василівна Круліковська – вчитель технологій Долинської спеціалізованої школи №6, надзвичайно добра і щира людина, майстер «на всі руки» як кажуть в народі, протягом двох днів вчила калушан і долинян мистецтву розпису писанок.
Давнє і вічно молоде мистецтвоПершого дня до музею завітали студенти факультету образотворчого мистецтва Калуського коледжу культури і мистецтва. Майстриня і наукові співробітники музею, були захоплені тим, що ця творча публіка, вперше спробувавши писанкове мистецтво, створила справжні шедеври, котрі одразу можна було презентувати на виставці. Чудові, виховані діти…зустріч з якими залишила тільки приємні спогади і бажання зустрітися ще.
Другого дня учасниками майстер-класу були жителі Долинського району, вчителі зі шкіл, представники ЗМІ і звичайно ж наші славні дітки. Приємне здивування та хороший настрій додали вишивки в котрі були одягнені багато учасників заходу як свідчення того, що збереження та пропагування ремесел і промислів відроджує наш український дух і свідомість.
Домашній комфорт та досвідчені підказки Галини Валилівни сприяли створенню індивідуальних, різнобарвних писанок з древніми закодованими знаками і символами, котрі незабаром прикрасять великодній кошик кожного з учасників на святкуванні Воскресіння Христового.
Давнє і вічно молоде мистецтвоНаприкінці заходу, для Галини Круліковської та її помічників Валентина Романюка та Дмитра Липки звучали слова глибокої вдячності з вуст директора музею Тетяни Сенів, а також були вручені символічні подарунки від імені учасників майстер-класу.
Музеєм було підготовлено подарунки і для самих учасників – безкоштовне відвідування музейних експозицій і їх фотографування, а також опісля майстер-класу роздарували писачки, якими тепер вони самостійноДавнє і вічно молоде мистецтво вдома зможуть малювати і творити свої власні писанки…

Христос Воскрес!
Воїстину Воскрес!

Адміністрація музею
Давнє і вічно молоде мистецтвоДавнє і вічно молоде мистецтвоДавнє і вічно молоде мистецтвоДавнє і вічно молоде мистецтвоДавнє і вічно молоде мистецтвоДавнє і вічно молоде мистецтвоДавнє і вічно молоде мистецтвоДавнє і вічно молоде мистецтвоДавнє і вічно молоде мистецтво«Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).