Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Достатньо бути вільним, легким та відкритим, як птаха…

25 серпня 2016 року в краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулась зустріч з львів’янином – мистцем скульптури і графіки Русланом Романишиним, котрий  родом з Долини. На початку заходу ведуча із вдячністю за долинське  мирне і чисте небо згадала воїнів АТО на передовій, а потім всі присутні хвилиною тиші вшанували загиблих у неоголошеній війні в нашій країні.

За християнською традицією справі чи зустрічі передує молитва. І цей захід о. Зореслав-Іван Котович (декан Долинського протопресвітеріату, парох церкви Різдва Богородиці) і  о. Богдан Тисяк (адміністратор храму Св. ап. Андрія Первозванного), що прибули на зустріч, розпочали Достатньо бути вільним, легким та відкритим, як птаха…молитвою. Молились всі разом, а опісля отці поблагословили працю і здобутки автора виставки «Вилучене з хаосу».Достатньо бути вільним, легким та відкритим, як птаха…

До привітань долучився о. Вітольд Левицький, радник Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківської Митрополії, засновник щорічного у м. Долині фестивалю-конкурсу української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога» ім. кардинала Мирослава Любачівського, керівник благодійної організації «Любов і милосердя». Парох греко-католицького храму Серця Ісуса і Серця Марії пригадав, що в минулк0при цьому щиро побажала творчого зросту, бути відомим не тільки в Україні, але й за кордоном.

До всіх привітань приєднався і долинський художник Роман Вовк, який нині проживає в США (м. Чікаго), який відзначив у творах Руслана динаміку, рух, композицію, і власне «якусь своєрідну загадковість, яка має бути притаманна тільки одному художнику», зауваживши, що ці роботи – світового рівня…

У своєму виступі Руслан Романишин наголосив, що свою персональну виставку «Вилучене з хаосу» присвятив Дню міста – 2016 і познайомив всіх присутніх з мистецьким каталогом скульптури і графіки, до якого великою працею долучився п. Юрій Романюк.

Сім скульптур і двадцять дві графічні роботи об’єднала виставка «Вилучене з хаосу»… Чому саме така назва? Тому, що –  як зазначає сам митець, – «навколо нас існує неймовірно велика кількість образів, яких ми просто не бачимо і саме з хаосу образів і вилучені ті зображення, які я представив у картинах».

Автор виставки поділився з долинянами та гостями зустрічі про те, як виникла ідея створення мистецького каталогу, бо до цього часу були друки по дизайну. Передувала цьому непересічна подія – квітнева виставка скульптури і графіки у Києві (галерея «Білий Світ»), завдяки доброму другу, київському художнику Петру Бевзі. Та  опісля поширення електронного каталогу виставки на «Facebook» спонтанно виникла ідея створити мистецький каталог скульптури і графіки «Вилучене з хаосу». Це вклад, який п. Руслан присвятив своїм батькам: «Кожен з нас – зерно свого роду. Не обов’язково бути великим політиком, відомим митцем чи актором…Достатньо бути вільним, легким і відкритим…як птаха, яка прокинувшись зранку – поспівала, а відспівавши, полетіла годувати свою сім’ю. Доволі багато з нас часом мають великі запаси, та якими не зможуть скористатися, хоча затратили на це і час і працю… Мій рід – моя сім’я, мої батьки і брати. Мій каталог – це частинка історії мого роду».

Символічно та саме учасники зустрічі стали першими, хто познайомився з каталогом Руслана Романишина, який вперше побачив світ у музеї, у виставковій залі. Перший із друкарської паки – подарований рідним батькам, за те, що «дали життя, навчили говорити і ходити, не доспали ночей, показали світ своїми очима своїм досвідом ще до того, як я прийшов на цей світ». Другий – «творцю нових ідей» – меру міста Володимиру Гаразду. Третій каталог п. Руслан подарував директору музею Тетяні Сенів, її працівникам та фондам музею «Бойківщина»… При цьому, одразу за презентував фондам краєзнавчого музею картину «Музей «Бойківщина», написану напередодні.Достатньо бути вільним, легким та відкритим, як птаха…

Достатньо бути вільним, легким та відкритим, як птаха…Учасники заходу спочатку самостійно споглядали кожен мистецький твір п. Руслана, пізніше знайомились з описом автора до нього. А митець протягом цілої зустрічі, вибравши вільну хвилину, із захопленням відкривав подробиці філософського бачення вл

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).