Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Запали Свічу Пам’яті!

Запали Свічу Пам’яті! Запали Свічу Пам’яті!Починаючи з листопада 1998 р. щорічно український народ вшановує День пам’яті жертвам голодоморів, відзначаючи цей день у четверту суботу листопада. Протягом дня запалають мільйони «свічок пам’яті» в українських домівках не тільки  України, але й багатьох країн світу.

2017 року – цей скорботний день припадає на 25 листопада. Традиційно, згадуючи геноцид українського народу, на всій території України біля пам’ятних знаків міст і сіл, в тому числі у Києві біля Меморіалу жертв Голодомору 1932-1933, пам’ятного знаку на Михайлівській площі – полум’яніють десятки тисяч вогників пам’яті. У ці сумні листопадові дні в кожній українській церкві країни відправляються урочисті панахиди за загиблими від голоду українців.

Згадуючи жертв голодоморів, який визнали геноцидом більше як 80% громадян України, кожен українець повинен надати їм належну пошану, піднести шанобливо свою молитву, засвітити власну Свічу Пам’яті біля пам’ятного знаку або ж у власній домівці.

Запали Свічу Пам’яті!

25 листопада, цієї сумної дати у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відкриється виставка Українського інституту Національної Пам’яті «Голодомор 1932-1933 – геноцид українського народу». Зібрання сотень фотодокументів та матеріалів цього періоду засуджує організаторів геноциду, висвітлює спогади очевидців, детально розповідає про колективізацію та її наслідки, винищення сіл і їх друге заселення переселенцями з Росії і Білорусії, про опір українського народу, селянський рух тощо.

Запали Свічу Пам’яті!

Отож, запрошуємо істориків та краєзнавців, вчителів загальноосвітніх шкіл Долинщини разом з дорогою молоддю та всіх небайдужих долинян, гостей міста дізнатись про замовчувану, правдиву історію України.  Всі бажаючі мешканці Долини та оточуючих сіл можуть поділитися спогадами від своїх батьків, дідів та бабусь про голодомори із науковими співробітниками музею.

Виставка триватиме до 15 грудня ц. р. Не пропустіть!

Адміністрація музею «Бойківщина»

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).