Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Виставка про мандрівки світом

на заході

У перший день місяця лютого у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів зібрались долинські шанувальники художнього мистецтва, щоб підтримати творчість Юрія Ващенка із с-ща Вигоди, що на Івано-Франківщині. Зустріч відбулась в рамках урочистого відкриття виставки: «Місцями моїх мрій», під час якої було відзначено щиру співпрацю майстра гіперреалізму п. Юрія із групою долинських художників у проектах з музеями Долини, Калуша, Дрогобича тощо.

на заході

Привітав автора виставки від імені долинян та викладачів долинської дитячої художньої школи її директор – Олег Лаврів. Олег Іванович у своєму виступі відмітив «ретельність п. Юрія у праці, а в картинах насиченість синього кольору, як в зимових, так і в літніх пейзажах», підкреслив, що «в художньому мистецтві немає пріоритетів у її напрямках, – митець працює у тому напрямку, що його приваблює», та порадив своїм вихованцям, що «насолодитися мистецтвом того чи іншого автора протягом «відкриття виставки» просто не вистачає часу, і якщо колекція робіт вас зацікавила, ви прийдете ще раз на зустріч із нею».

на заході

Взявши слово, п. Юрій розповів що в дитинстві, навчаючись в школі захоплювався кресленням, і коли, приблизно через тридцять років склались важкі обставини в особистому житті, щоб згадати ремесло, яким можна реально заробити на прожиття, – почав малювати.

Викладачі долинської художньої школи, будучи разом зі своїми вихованцями, мали нагоду навчати майбутню зміну долинських митців вільного творчого спілкування, самостійного оцінювання та висловлювання думки серед ровесників.

на заході

Вражені колекцією пейзажів світу, молоді поціновувачі художнього мистецтва із вдячністю за можливість знайомства з творчістю автора, залишили свої побажання у книзі Відгуків. Для юнацтва цікавинкою було те, що народження нової картини у п. Юрія займає час – два з половиною місяця, при тім, буває й таке,

на заході

що багато художників малюють картини роками.

Творча молодь в обличчі групи учнів дитячої художньої школи уважно слухали розповідь як автора виставки, так і своїх наставників-викладачів.

Долиняни,  присутні на заході, дякували за виставку, бажали здоров’я, наснаги у творчості, приємних та нових виставок.

На згадку про експонування колекції своїх творів у Долині, Юрій Ващенко отримав від адміністрації музею «Бойківщина» подарунок – декілька збірників «З історії Долини», черговий каталог фотоклубу «Промінь», що діє при музеї та зразки туристичної продукції.

на добру згадку

Спільна світлина із долинськими художниками та вихованцями Долинської дитячої художньої школи і не тільки стане згадкою про творчу зустріч у долинському музеї.

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею «Бойківщина»

P.S. До уваги долинян та гостей міста!

Виставка «Місцями моїх мрій…» Юрія Ващенка триватиме до кінця лютого ц.р.

Давайте мандрувати подумки разом!

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).