Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Виставка пірографії Богдани Янко

майстриня пірографії

1 лютого 2018 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відкриється виставка художніх робіт виконаних у техніці пірографії. Автор виставки – молода мисткиня із Івано-Франківська Богдана Янко – представила до огляду 20  творчих робіт. «Пірографія» в буквальному значені означає «малювання вогнем», а точніше техніка, коли на поверхню деревини, фанери і не тільки наноситься малюнок за допомогою розпеченої голки.

Ця техніка вже давно знайшла своє застосування у декоративно-прикладному мистецтві та художній графіці. І краяни можуть пізнати цей напрямок мистецтва у художніх творах долинянки – члена Спілки художників України, Заслуженого майстра народної творчості України – Оксани Грицей.

Творчі роботи майстрині пірографії Богдани Янко – це сучасні модернізовані композиції, деякі апліковані, що неймовірно, такими елементами, як гайки та шайби і викликають захоплення у кожного відвідувача виставки та імпонують творчій молоді. Молода художниця також працює у таких художніх техніках як графіка, живопис, розпис по склі, останніх 5 років практикує випалювання по дереві.

Автор колекції, п. Богдана, у своїх художніх творах  піднімає такі соціальні питання як: вплив технологій на сучасне суспільство, фізичний і емоцій стан людства, ставлення до природи, розвиток особистості як індивідуума в навколишньому середовищі.

Виставка триватиме до 2 березня ц.р.

Ласкаво просимо до ознайомлення! Не пропустіть!

Адміністрація музею «Бойківщина»

Інфо довідка про автора

Богдана Янко

1993.р.н.; с-ще Делятин (Надвірнянський р-н, Івано-Франківщина)

Тут провела своє дитинство й здобула повну середню освіту.

З ранніх літ почала захоплюватись малюванням.

2009 р. – закінчила  художню школу (м. Надвірна).

2015 р. – здобула диплом за спеціальністю «Дизайн» Інституту Мистецтв Прикарпатського Національного ун-ту ім. В.Стефаника.

листопад 2015 р. – участь у виставці до 120-річчя від дня народження Осипа Васьківа (Делятинський Краєзнавчий музей).

грудень 2015 р. – Перша персональна виставка «Поклик душі» (фортечна галерея «Бастіон», м. Івано-Франківськ).

літо 2016 р. – участь у фестивалі вуличних мистецтв «Арт-Візія».

2016 р. – участь у благодійному аукціоні (м. Коломия).

серпень 2017 р. – Перша персональна виставка «Техноїзм» («Бастіон», м. Івано-Франківськ).

лютий 2018 р. – Виставка колекції пірографії (Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів).

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).