Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

VII Свято Бойківського меду і Ремесел

площа ремісників

У завершальну неділю спекотного літечка відбулось «VII Свято Бойківського меду і Ремесел» – одна із складових програми

перегук бойківських трембіт

святкування Дня Долини – 2017.

Відкриття свята відбулось зранку о 10 год. перегуком трьох бойківських трембіт від музик зі Львова: Івана Яводчака, Миколи Степаника та Любомира Кушлика, вітальним словом для долинян та гостей міста від міського голови Володимира Гаразда, та благословення святкувань від пароха УГКЦ Андрія Первозванного о. Богдана Тисяк.

вітання міського голови

Цьогоріч 60 майстрів ремесел прибули представити свої мистецькі вироби.  На ярмарці бойківського ремесла можна було придбати посуд та сувеніри із кераміки, вишиванки та сувеніри, оздоблені

вишивкою, творчі вироби з дерева, скла, соломи та сіна, жіночі прикраси з міді та бісеру, дзеркала, обрамлені деревом з об’ємною різьбою та дерев’яні вироби з ажурною різьбою.

благословення  о.Богдана Тисяка

Група вчителів Долинської районної станції юних техніків і Будинку дитячої та юнацької творчості показали виставку робіт своїх вихованців, що була представлена 12-ма майстрами-педагогами названих закладів. Протягом Свята Бойківського меду і Ремесел на площі працювала Бойківська кухня з бойківськими стравам, найсмачнішими книглями та голубцями і не тільки від родини Гошовських з с-ща

на площі Ремесел

Вигоди, пшеничний і кукурудзяний токани від майстрині Ганни Керничишин із Пшеничника, лунала       музика з «музичної палатки».

Гості ярмарки ремісників мали змогу бути учасниками майстер-класів з гончарства (народження глиняного глечика),

Вам долинара     золотого чи срібного

виготовлення ґонти, що служила покрівлею бойківської хати, гри на музичних інструментах: трембіті, скрипці, бубні, брязкальцях, сопілці, дримбі тощо. Також познимкуватися з малечою біля бойківських костюмів та солом’яного бичка у фотозоні від музею «Бойківщина», викувати собі на згадку про Деньміста золотого або ж срібного долинара. На площі Ремесел були проведені конкурси «Майстер над

хочу на бичка

 «Найкращий виріб» та «Найкращий музика» за допомогою вибору долинян. Відповідно цих номінацій отримали нагороди Галина Сова (керівник гуртка Долинського райСюту), Марія Чулак (майстер бісероплетіння з Івано-Франківська), Любомир Кушлик (етномузиколог, колекціонер музичних інструментів зі Львова).

До праці на Святі Бойківського меду і Ремесел долучилися волонтери Надія Шмаль з м.Долини,

волонтер-вихованець Сонячної Січі

Олександр Гаврилишин з с. Підбереж – вихованець молодіжної організації патріотичного спрямування

«Сонячна Січ», 5 школярів з с. Пшеничника: Дмитро Керничишин, Оксана і Наталя Тріщ, Вікторія Курус

нагорода майстрові

та Надія Шутка. Добровольці за свою активну допомогу, відповідальність та працю на «Святі Бойківського меду і Ремесел» були нагороджені подяками та пам’ятними подарунками.

Також слід наголосити, що з благодійних внесків майстрів та завдяки праці волонтерів на ремісничій галявині, на вилучені кошти було закуплено

«солом’яного бичка», і з цього часу, він запрошуватиме долинську малечу погратися на площі, що перед музеєм «Бойківщина».

До нових зустрічей на VIII Святі Бойківського меду і Ремесел, і нехай Вас не відлякують нічні грози та дощі, на День Міста у Долині завжди тепло, радісно і затишно!

Тетяна Гнатковська,

 науковий співробітник музею «Бойківщина»

P.S. Свято Ремесел, як і багато інших заходів, що проходять в музеї «Бойківщина» відбуваються завдяки тим людям, які проживають у нашому місті Долина і не тільки, мають добре серце, вболівають і допомагають музею «Бойківщина».

Щиро дякуємо:

Тарасу Вовків, Олександру Зарічнюку, Віталію Микитин, Михайлу Гой, Галині Регецькій, Віталію Кульпі, зразковому танцювальному ансамблю «Бойківчанка», Андрію Фабіну, Тетяні Басюк, Андрію Диндин.

Будьте здорові і щасливі!

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).