Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

«Відкриття виставки Миколи Качура»

«Відкриття виставки Миколи Качура»

“Жива картина”

25 грудня 2018 р. у день коли Різдво Христове розпочало свою ходу земною кулею, у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулося урочисте відкриття персональної виставки члена Національної спілки художників України Миколи Качура «Мальовничі Карпати» (живопис).

Цікавою несподіванкою відкриття виставки стала «жива картина» митця «Ранкова кава», яка переносила кожного відвідувача виставки у світ творчої праці художника (головну роль у цьому дійстві виконала Буряк Катерина – Будинок дитячої і юнацької творчості, театр-студія «Талант»).

Привітавши гостей заходу директор музею «Бойківщина» Тетяна Сенів прочитала вірша члена Національної спілки письменників України Надії Дички, написаний спеціально для автора виставки. А також крім вірша, п. Надія подарувала митцю власну збірку віршів «Війна без приводу війни».

Поблагословив мистецьку подію у місті, творчість митця та його родину, побажав автору виставки втілити в життя всі свої мрії  парох греко-католицької церкви Андрія Первозванного о. Богдан Тисяк. Священик наголосив, що митці у картинах зберігають навколишній світ для майбутнього покоління, щоб воно у свою чергу знало, чим жило минуле покоління і мало можливість змінити світ на краще в майбутньому, та попросив звернути увагу на старовинні дерев’яні церкви, до прикладу в с. Яворів чи с. Станківці, щоб зберегти їх у художніх полотнах.

Розповідаючи про себе, п. Микола зауважив, що якось при зустрічі з другом взяв до рук пензля, почав пробувати малювати, і з тих пір захоплений творчим процесом, може працювати по 12 годин і це не втомлює, а тільки приносить задоволення. Автор виставки щиро подякував за «теплий вечір» та побажав всім добра.

Від Долинської дитячої художньої школи привітав митця Йосип Ужела, наголосивши, що п. Микола «в наставницю собі взяв природу», бачить по-своєму навколишній світ і дуже любить його, працює широкими та впевненими мазками і кожен мазок звичайно на своєму місці і відповідає задуму митця. Йосип Миколаєвич наголосив, що виставка «Карпатські мотиви» вражає любов’ю до навколишнього краю, та подякував працівникам музею за систематичне проведення художніх виставок.

Привітав автора виставки, водночас і свого друга – член Національної спілки художників України, майстер художнього ткацтва, живописець і реставратор, до 2018 року директор Музею мистецтв Прикарпаття  Михайло Дейнега. Зауважив, що п. Микола зробив дуже багато у своєму житті і за такий короткий час творчості зміг стати професійним художником», побажав довгого творчого шляху, водночас подякував музею за підтримку художників, та попросив підтримки для юних дарувань з чарівними голосами.

«Відкриття виставки Миколи Качура»

“На згадку”

Привітав також п. Миколу член Клубу краєзнавців, що діє при музеї, член Національної Спілки журналістів України – Іван Ярич, як земляк, бо є також родом з Великої Тур’ї і розповів про минуле великотур’янської родини, наголосив, що з цього села вже вийшло 5 відомих художників, побажав різнобарв’я у подальшій творчості та подарував свою книгу «Тисячоліття в обличчях», де і згадується художник Микола Качур.

Захід супроводжувався музичними дарунками для митця, його родини, гостей та всіх присутніх. Складаємо подяку їх виконавцям: Вікторії Лучко та вихованцям Долинської школи естетичного виховання ім. М. Антоновича: Арсену Торговецькому, Євгенії Мазур, Юлії Данилів.

Виставка відкрилась. Гості роз’їхались по своїх домівках. Та спільна світлина завжди нагадуватиме про букет теплих та щирих вражень кожному з учасників заходу.

 

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею

P.S. Виставка триватиме до 21 січня 2019 року.

Не пропустіть!

«Ця виставка у нас –

Остання в цьому році

Тож хай вона разом

Згуртує усіх нас!

            Бог кожному дав дар

            Та плями є й на сонці

            І те, що ми всі різні –

           Не привід є для чвар.

Вже рік старий мина

І кожної хвилини

Хай кожен побажа

Собі і всім добра!

           Любім цей дивний світ

           Дивімось на картини

          Пора надій в душі

          Бажань і мрій пора!» Надія Дичка

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).