Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

«Веселка моїх писанок»

1 квітня 2018 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала роботу виставка писанок майстра народної творчості Прикарпаття долинянки Ольги Семенівни Федоришин.

майстер народної творчості Прикарпаття

Мисткиню писанки знають як в Україні, так і далеко за її межами. Твори Ольги Семенівни прикрашають фонди музеїв Львова, Івано-Франківська, Монастирська, Коломиї, Космача, Криворівні, музею Лемківської культури в Зиндранові (Польша) та Долини.

Колекція робіт не тільки складає серію писанок розписаних воском та різнокольоровими фарбами, але й писанки майстрині з портретами видатних людей, до прикладу письменників та літераторів та одночасно обсипаних різного роду крупами.

Виставка триватиме до кінця квітня 2018 р.

Ласкаво просимо до огляду!

Адміністрація музею «Бойківщина»

Інфо про автора

Ольга Семенівна Федоришин 1936 р.н. /с. Танява (Польша)/

1945 р. – з родиною переїжджає в Україну та проживає на Івано-Франківщині.

1958 р. – закінчила Чернівецький культурно-освітній технікум (спеціальність бібліотекар). Працювала до 1968 р. бібліотекарем.

З 1968 р. – начальник відділу організаційно-масової та коопераційної роботи Долинської райспоживспілки.

1996-2015 рр. – відповідальний секретар Долинської районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Ольга Семенівна Федоришин – лауреат премії ім. І. Вагилевича (2004 р.), член Національної спілки краєзнавців України (2015 р.)

Свого часу у Станції Юних Техніків вела гурток писанкарства.

Майстриня щороку проводить майстер-класи із писанкарства, радо спілкується  зі своїми учнями – молодими писанкарями, а їх в Ольги Семенівни чимало, і щиро радіє, коли молоді писанкарі отримують нагороди, подяки та грамоти на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах Писанки.

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).