Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

«Свято Бойківського меду і Ремесел-2018»

відкриття свята

Щорічно у період закінчення літніх відпусток долиняни святкують День народження свого рідного міста. Цьогоріч воно було особливим. Стрілка годинника історії вказала мешканцям мальовничого прикарпатського містечка, що саме цього року виповнилося 600 років надання Долині Магдебурзького права. Поряд з великою кількістю заходів, запланованих впродовж декількох днів Міською радою, Долинським міським центр культури, спорту та туризму, – перлинкою заходів стала щорічна святкова ярмарка – «Свято Бойківського меду і Ремесел», організатором якого також виступив і Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.

благословіння 

Свято відбулось у неділю 26-го серпня  в центрі міста. Розмістившись поряд із пам’ятником М. Грушевського, – розтягнулось по проспекту Незалежності. Напроти гурту медівників, – вервечкою розташувались майстри

бойківського ремесла, що прибули здебільшого із м. Івано-Франківська та прилеглих районів.

“Майстер над майстрами”

О 10-й годині спів бойківської трембіти Миколи Кітраля із Вишкова сповістив про його початок. Ведуча заходу Галина Курус оголосила долинянам та гостям міста про всі цікавинки, які відбуватимуться впродовж святкування, сотрудник УГКЦ св. ап. Андрія Первозванного о. Ігор Ліпчанський поблагословив всіх учасників дійства та освятив їх працю.

Кожного року Свято Бойківського меду і Ремесел має свої особливості, і хоча кожного разу є надзвичайно привабливим та цікавим, – має свої особливості і новинки. Цьогоріч  долиняни та гості міста мали змогу ознайомитися із різноманіттям вишиваного одягу Наталії Бойчук (м. Івано-Франківськ) – майстриня отримала нагороду конкурсу «Майстер над майстрами», серією кольористих скляних

“Найкреативніший виріб”

скульптурок від Оксани Вовк (м. Львів), прикрасами із бісеру Людмили Іванишин та міді і коштовного каміння Олени Попової (м. Івано-

майстриня ляльки -мотанки

Франківськ), колекцією ляльки-мотанки Оксани Стефанишин (м. Борислав), творчою збіркою сувенірів із кераміки та природного матеріалу від Світлани Петращук (м. Івано-Франківськ), різновидом виробів лозоплетіння від Володимира Симулика (с. Іза, Закарпаття) та майстер-клас із цієї ж техніки Миколи Гебури (м. Калуш), сувенірами з металу Віталія Риндич (м. Івано-Франківськ) тощо.

Водночас на святковій площі працювали майстри-гончарі, які залюбки демонстрували виготовлення керамічного посуду, проводячи майстер-класи із гончарства. Здебільшого  – це гончарі, які вже впродовж більше як десять років є щорічними учасниками Свята Ремесел у Долині (Віталій Владковський, Богдан Дмитрусь, Люба Рум’янцева, «Покутська кераміка» від Наталії Микитюк, яка до речі, виграла конкурс «Найкреативніший виріб»). Слід згадати також, що цьогоріч

миколаївська кераміка

приєдналися до участі презентації творчих виробів глиняного посуду – Надія Кобрин із Миколаєва Львівської області.

гончарна майстерня

кераміка від п. Люби

сувеніри на згадку

кераміка від п. Богдана

Під час святкування на площі смачними національними українськими стравами пригощали 3 кухні: «Бойківська» – від Світлани Гошовської, «Закарпатська» – Віталія Левко, та різновиди токану (пшеничний та кукурудзяний) від Ганни Керничишин. Помішуючи токан, свою улюблену страву, п. Ганна декламувала гостям свій вірш, написаний «під настрій» напередодні до святкування:

            «А токан або куліш – наша батьківщина,

Прославляє наше свято – музей Бойківщина».

Олександр та Олег

О. Дерновий

Наваримо токану на народ увесь

Іван та Василь

Як зароблю трохи грошей – куплю «Мерседес».

            Помішую токанець, мішачок із дуба,

Та то така сита страва – як для лісоруба.

Наварила токану, додала сметани

Так всім буде смакувати, як в рідної мами.

           Посмакуйте наш токан – то бойківська страва,

холодна ковка металу

Нехай пише про нас преса «Свіча» й «Добра Справа».

майстриня бісероплетіння

лозоплетіння із с. Іза

лозоплетіння від           п.Миколи

Їжте гості й долиняни, мій смачний токан,

Щоб не виникло до мене ніяких доган!

           Ой смакуйте, любі гості, мій жовтий токан,

Може ми ще за рік прийдем, сюди, на майдан.

Куліш жовтий і пшеничний, приправа із сала,

         Тож смакуйте всі охочі – то бойківська страва!»

“Найкращий музика”

Неподалік від кухні п. Ганни працювала незвична кав’ярня «Кава на піску від монаха-капуцина», у якій  особливий кавовар  Дмитро Шутка (м. Долина) приваблював до свого столу. Поруч розмістились палатки із широким асортиментом домашнього сиру, ковбаси та смачними винами. Варто згадати, що у конкурсі «Найсмачніший сир» – перемогу отримав Володимир Сіредчук (м. Косів), а у «Найкращий музика» – Микола Кітраль (майстер виготовлення та гри на дримбі і трембіті із с. Вишків Долинського р-ну).

“Найкращий сировар”

Вперше гостями «Свята Бойківського меду і Ремесел» була група музикантів-дримбарів – любителів та професіоналів із фестивалю «Карпатська дримба» на чолі з його  організаторами Романом Михайльонко (Рожнятівський р-н), Олександром Дерновим (м. Харьків), Віталієм Музичин (смт. Вигода), Юрієм Вашкович (м. Ужгород). Майстри гри на дримбі та варгані своєю грою щиро дивували долинян та учасників ярмарки, пізніше мали змогу відвідати музей «Бойківщина».

Золотого чи срібного?

«Свято Бойківського меду і Ремесел-2018»

волонтер 

«Свято Бойківського меду і Ремесел-2018»

фотозона від музею

Волонтери Оксана і Наталя Тріщ, Надія Шутка та Іван Герцяк – вихованці Пшеничниківської НВК Долинського р-ну, які здійснювали допомогу на святі, отримали подяки від організаторів свята.

Від музею «Бойківщина» працювали дві фотозони «бойківська та «середньовічна». Долиняни та гості міста мали можливість власноруч викувати для себе золотого чи срібного «долинара» – пам’ятної грошової одиниці долинян.

Щиро дякуємо всім за участь і кажемо до нових зустрічей у новому році!

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).