Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Прикарпаття і Крим очима кримської родини

вітання від долинян

вітання від долинян

   «Я так люблю тебе Вкраїно!  Убога, мила і свята.       

                            Як вороги не стригли крила, – Ти піднялася в небеса!   

                                    Злетіла високо і вільно, Відкрила серце золоте! 

Я так люблю тебе, Вкраїно! У тебе вірю, понад усе!»

Ольга Грушко із збірки «Краплинки» 2013 р.

Прикарпаття і Крим очима кримської родини

під час зустрічі

Нещодавно, 10 серпня ц.р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулось відкриття виставки колекції художніх картин «Своє-рідне» за участі її авторів – Ольги Грушко і Володимира Шияна. Це 12-а виставка творчого подружжя за ці три роки.

Творчість подружжя прийшли підтримати вчителі Долинської дитячої художньої школи, члени клубу Краєзнавців, що діє при музеї, літератори та художники небайдужі до художнього мистецтва.

Від долинян розпочав привітання у «музейній світлиці» член Національної спілки журналістів України Ярослав Савчин. Як колега із малярства запевнив, що, «через картини добре видно ваше велике любляче Україну серце, і тому, – у вас вже є своя напрацьована, любляча аудиторія», побажав художникам «попри різні непередбачені примхи долі», – не заховувати свою творчість, а доносити своє мистецтво до людей, подякував за цю цінну духовну частку розбудови нашої країни.

на згадку про зустріч

На згадку про зустріч

У своєму виступі п. Ольга, вважаючи себе графіком і малюючи в основному аквареллю, розповіла деталі своєї біографії та подробиці перебування на Майдані-2014, пошкодувала за роботами, які залишилися як в Криму, так і в родичів на Донеччині. Учасниця двох Майданів повідомила про 10-річну участь у Севастопольській «Просвіті» та поділилась своїм баченням: коли і як розпочались русифікація місцевості Криму та міста Севастополя, діяння «руського мира», що «велися неприховано», та порадила і запропонувала ніколи не переходити в розмові на російську мову. «…Росіяни, живучи в Україні по 40-50 років, не вивчили жодного українського слова та із запевненням – «А какая разница?» заявляють про приналежність до землі де і діти і внуки вже російськомовні». Пані Ольга між іншим додала: «Коли Ти будеш іти чесно і прямо, і не боятись, хоча це відіб’ється на власному здоров’ї, все рівно Ти переможеш…». Учасники зустрічі почули відомості про цінну бабусину 100-річну «вишиванку, яка пережила голодомор, війну, Краматорськ», і досі береже рідну хату від артобстрілів, ознайомилися із першою поетичною збіркою Ольги Грушко «Краплинки».

на згадку про зустріч

на згадку про зустріч

Приємно було почути від п. Ольги, що колись давно, мисткиня прочитала у рідній газеті «Кримська світлиця» («єдиній україномовній газеті, яку видавав Сімферополь та газеті, в яку не можна було нічого загортати») – замітку про Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, та ніколи не могла собі уявити, що невдовзі саме тут разом з чоловіком буде презентувати своє мистецтво.

Другий автор – живописець Володимир Шиян. Подякувавши всім присутнім за виявлену повагу та присутність, розповів про те, що малює з дитинства, в минулому перевага – натюрморти, а ось в останні роки перейшов на пленерний живопис – малювання краєвидів. Серед робіт п. Володимира – збірка картин про краєвиди Прикарпаття. В тому числі і робота про місцеву святиню «Гошівський жіночий монастир», що вперше побачила світ на виставці в Долині.

Подружжя художників, щоб підтримати збір коштів для воїнів АТО, подавали безкоштовно свої роботи на аукціони, що проводилися у Дніпропетровську (Музей сучасного українського мистецтва», Львові (Музей етнографії) тощо.

Ще в переддень виставки творче подружжя подарувало фондам музею роботи: Ольга Грушко – картину «Фіолент і Айя», Володимир Шиян – «Осінь у парку».

На згадку про зустріч

На згадку про зустріч

Натомість, на згадку про зустріч з долинянами від музею «Бойківщина» авторам виставки було вручено подарунки: друкована туристична продукція та книги «З історії Долини».

Наприкінці заходу поціновувачі художнього мистецтва зробили спільну світлину із авторами виставки, які в свою чергу запросили всіх учасників зустрічі до себе в гості в Крим звичайно після його звільнення, наголосивши, що його живописними куточками є – Херсонес, мис Фіолент і Балаклава.

P.S. До уваги долинян та гостей міста!

Виставка кримських художників «Своє-рідне» про світ природи та живописні місця Прикарпаття і Криму

чекатиме Вас до 10 серпня ц.р. До нових зустрічей у музеї!

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею

 

 

 

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).