Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Мрія про життя без болю

Це історія про дівчину з Долини, про Христину Паршенцеву, яка вже 30 років страждає на невиліковне генетичне захворювання – недосконалий  остеогенез, яке в народі називають «кришталева хвороба»: її кістки настільки крихкі, що кожен крок несе загрозу перелому. За своє життя дівчина перенесла вже 10 переломів. Вимушена обмеженість в русі  перетворила Христину на в’язня у власному домі.

Щоб не збожеволіти від самотності, бодай якось відволіктися від болю і від проблем зі здоров’ям, Христина почала малювати. В неї немає ніякої художньої освіти, але в свої роботи вона вкладає мрії – побачити на власні очі гори та море, їздити на конях, лежати на траві і дивитися в зоряне небо, зрештою мати справжніх друзів. Наразі, такими справжніми, незрадливими друзями для неї є Ісус і Марія, ним вона посвячує 40% своїх художніх робіт.

У 2016 р. Христина в ролі головної героїні брала участь в програмі “Стосується кожного”. Саме на зйомці передачі вона здійснила одну зі своїх мрій, познайомилася зі Світланою Разіною (радянська та російська поп-співачка). А ще Христина в студії почула втішні новини від професійного хірурга в області ортопедії і травматології з 30-річним стажем, Віталія Веклича про те, що її можна прооперувати, таким чином частково позбавити її болю, вирівняти ноги та збільшити її зріст на 7-8 см.

На початку 2018 р. Христина пройшла ряд обстежень в Івано-Франківську, Києві та Харкові, де їй дали висновки про методику та вартість лікування. Христина сповнена надії і віри в те, що вона зможе назбирати кошти на операцію. Для цього їй потрібно  800 000 грн.

Вже неодноразово були організовані благодійні акції зі збору коштів для Христини: благодійний фотопроект “Кришталева весна”, виставка-продаж  “Кольорова шафа” в Івано-Франківську, інтернет-аукціон картин Христини.

Наприкінці 2018 р. Христина звернулася з проханням до музею “Бойківщина” допомогти реалізувати її художні роботи. Тому просимо, не проходьте повз чуже прохання про допомогу. Ваша 1 грн. може змінити її життя в кращу сторону. Ви можете допомогти кількома способами:

– внеском у скриньку для Христини Паршенцевої (музей “Бойківщина” з 15 січня до 28 лютого 2019 р.)

– придбати її картини (другий поверх музею, зал “Бойківська хата”)

– відвідавши Христину особисто (адресу можна отримати в працівників музею)

– взяти участь в інтернет-аукціоні  на сторінці музею у ФБ

https://www.facebook.com/groups/muzey.dolyna/

– а також перерахувати кошти на картковий рахунок

Картковий рахунок для допомоги: 5168 7573 5410 9060 (Паршенцева Христина Валеріївна) – спец. рахунок на лікування

Для бажаючих відвідати Христину чи поговорити з нею особисто,   номер тел. дівчини: 066-602-81-88

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).