Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

«… Мене Бог веде по життю»

автор виставки

на заході

У Вербну неділю – день прослави Христа у всьому християнському світі – день 2019 року, коли український народ одностайно вибирав для себе нового очільника держави,  у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулась зустріч із калуською художницею – Юлею Багринівською.

Слід згадати, що долиняни вже три тижні як мали можливість ознайомитися з виставкою сучасних ікон п. Юлії – «Моління». Багато років поспіль художниця представляла свій живопис у складі художників м. Калуша.

на заході

На початку заходу взяв слово о. Василь Бурій – парох греко-католицької церкви с. Кальна Долинського району та висловив побажання «бачити в іконі щось більше та вище, ніж саме зображення – можливо саме молитву, а можливо зв’язок з Богом і те, що майстриня бажала б розповісти нам в цій іконі…»

на заході

Протягом всієї зустрічі майстриня іконопису приймала  вітання від друзів і колег, родини та містян – пошановувачів сучасного іконопису. Від долинян щиро вітали художницю депутат Долинської районної ради Іван Дирів, директор Долинської дитячої художньої школи Олег Лаврів, від художників м. Калуша – Стефан Бака.

на заході

Авторка виставки – Юлія Багринівська сердечно поділилась з усіма присутніми особистими переживаннями щодо вибору професії в житті, напрямку творчості,  вибору теми магістерської роботи, праці над іконописом. Запевнила, що «Бог в її житті займає особливе місце і веде її по життю», подякувала всім, хто знайшов час і завітав на зустріч та оголосила про свій дарунок – ікону «Моління в Гетсиманському саду» – фондам музею «Бойківщина».

на заході

На заході пролунало чимало християнських пісень на прославу Божу, та подяку Всевишньому за всі радощі життя та всі благодаті.

Щиро дякуємо виконавцям музичних дарунків, якими були: о. Василь Бурій (пісні: «Господи, дай нам уміння!», «Помоліться батьки»); випускник Калуського коледжу культури і мистецтва – Олександр Данів («Радуся, Маріє!», «Я прошу Тебе, Ісусе!», «Я піду за Христом»); та вихованок Долинської дитячої школи естетичного виховання ім. М. Антоновича Соломія Дирів («Нев’янучий цвіт», «Ікона», «Молитва») і Соломії Кальмук з піснею «Молитва до Богородиці».

на заході

Щиро вдячні також і вчителю природничо-математичного ліцею Олегу Якиміву в допомозі із озвученням заходу.

На добру згадку про зустріч – художниці Юлії Багринівської було подаровано друковану продукція музею про сакральне мистецтво та особливості бойківського краю.

на заході

Наприкінці зустрічі з калуською художницею всі її учасники виділили мить для спільної світлини, яка  буде нагадувати про особливу та незабутню часточку Божого тепла на Вербну неділю – всім хто відвідав у цей час музей «Бойківщина».

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»

 

P.S. Виставка триватиме ще декілька днів – до 30 квітня 2019 року.

Не пропустіть!

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).