Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»Трипільська культура – одна з найдавніших українських. Живучи в XXI столітті, ми часто навіть не замислюємося, що 6 тисяч років тому на нашій землі жили люди, знання, досвід, яких значно випереджав свій час.

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»27 серпня 2017 р. під час святкування Дня міста Долина, краєзнавчий музей  «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів запросив жителів та гостей міста поринути у самобутню та загадкову атмосферу Трипілля під час проведення заходу Ніч в музеї, «Дивосвіт Трипілля».

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»Ознайомлення з Трипільською культурою відбувалося у формі проектно-дослідницької роботи, за участю майстра з реконструкції Трипільської кераміки, члена Національної спілки народних майстрів України – Людмили Смолякової. Цього дня кожен гість відкрив для себе щось нове та зміг знайти заняття для душі.

«Дивосвіт Трипілля» розпочався з показу одягу, що продемонстрував присутнім глибоке відчуття гармонії, природню інтуїцію краси, творчу уяву, які створили особливі стильові канони мистецтва епохи Трипілля. Приємно усвідомлювати, що такий костюм і сьогодні залишається затребуваним і популярним.

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»Далі гості заходу були запрошені до участі в пізнавальних та захоплюючих проектах. Як дітям, так і дорослим було цікаво брати участь у розписі печі трипільським орнаментом. Абсолютно всіх  заворожив процес створення печі із глини та спроба плести пояс на ткацькому верстаті. Про тонкощі та секрети цих майстерностей розповідала запрошена майстриня Людмила Смолякова. Такі речі дуже надихали робити щось своїми руками.

Крім того, до цікавого заняття – можливості фарбувати трипільські візерунки були запрошені найменші учасники. Дітки з задоволенням розфарбовували малюнки, які вражали загадковістю форм, розмаїттям кольорів.

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»Після цього всіх бажаючі мали нагоду переглянути фільм-лекторій, який допоміг краще пізнати історію трипільського краю. Про походження, сенс, зміст зображень трипільського орнаменту розповів присутнім завідувач відділу археології Національного заповідника  «Давній Галич» – Тарас Ткачук, який прибув цього дня до музею на запрошення, щоб відкрити для слухачів невідомі сторінки в історії Трипільської культури. Почесними гостями  на святі були також: старший науковий працівник Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, голова клубу української інтелігенції Б. Лепкого – Ярополк Бажалук та завідувач відділу археології Івано-Франківського краєзнавчого музею –  Марія Вуянко.

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»Наступним цікавим етапом «Ночі в музеї» стало випікання хліба на мангалі. Усім припала до смаку хрумка скоринка власноруч випеченого хліба.

Крім навчальних та пізнавальних заходів, для гостей свята була запропонована і розважальна програма.

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»«Бойківське чаювання», під час якого відбулася дегустація кращих карпатських чаїв подарувала атмосферу затишку, а про цілющі властивості трав’яних зборів Карпат розповідала Басюк Тетяна, майстриня з Вигоди.

Дещо пізніше наші маленькі учасники разом з батьками взяли участь в пізнавально-розважальному квесті, який дав змогу проявити себе, як енергійних знавців нашого міста та кмітливих ерудитів у світі трипільських загадок.

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»На завершення свята до музею Бойківщина завітали учасники ансамблю «Перелка» римо-католицької парафії м. Долина під керівництвом Галини Регецької, які подарували присутнім чудові пісні та танці.

А  відтак відбулася запальна дискотека.До пізньої ночі долиняни та гості нашого міста насолоджувалися чарівними мотивами етнічних мелодій.

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»Експозиція виставкових залів музею цього дня також зібрала багато  екскурсантів, які чисельно та з особливою цікавістю відвідували нічний музей.

Адміністрація музею дякує всім, хто долучився до організації та проведення «Ночі в музею», а слова особливої вдячності складає талановитій майстрині Смоляковій Людмилі за участь у проведенні заходу «Дивосвіт Трипілля» за багатство бачення та розуміння Трипільського світу, за щиру розмову.

Мандрівка у «Дивосвіт Трипілля»Також, висловлюємо щиру подяку всім хто цього дня завітав до музею, щоб разом з нами пізнавально та весело провести свято для душі.

З нетерпінням чекаємо наступних зустрічей !!!

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).