Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Квітнева інтернет-конференція у музеї

Квітнева інтернет-конференція у музеї Герої не вмирають і не вмруть

Героїв пам’ятатимуть віками

Їм славу віддають

І голову схиляємо перед вами…

Ще на початку лютого 2019 року музей «Бойківщина» запросив науковців, інтелектуальну молодь, краєзнавців Долинщини, Прикарпаття, і не тільки до участі у проведенні квітневих заходів із вшанування відомих постатей Долинщини у боротьбі за побудову соборної самостійної Української Держави.

Заходи, організаторами яких виступили Долинська міська рада, Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів та громадська організація «Долина Бойківська», були приурочені 120-ій річниці із дня народження та 35-ій річниці смерті др. Володимира Горбового, а також 70-річчю з дня загибелі провідника Калуського та Дрогобицького окружних проводів УПА Івана Лавріва (псевдо «Нечай») – почесних громадян м. Долина.

Готуючись до проведення першої інтернет-конференції на тему «Провідні люди Долинщини у боротьбі за побудову соборної самостійної Української держави», науковці музею підготували для всіх зацікавлених – долинян та гостей міста документальну виставку із однойменною назвою, яка об’єднала фото та документи з фондів музею та приватних колекцій.

Виставка розпочала свою роботу 2 квітня ц.р. і продовжує приймати відвідувачів: школярів, долинян та туристів, розповідаючи про життєвий шлях та шлях боротьби др. В. Горбового та І. Лавріва за незалежну Україну..

3 квітня у школах Долинщини вчителі історії та краєзнавства на уроках та гуртках краєзнавства провели урок патріотичного виховання.

В цей день учні та вчителі природничого наукового ліцею № 1 вшанували пам’ять доктора права, захисника С. Бандери на суді, багаторічного політв’язня В. Горбового в історичній частині міста біля меморіальної дошки, встановленій на будинку, де свого часу В. Горбовий працював адвокатом. Тут лунали щирі слова слави, пошани і подяки славному долинянину від секретаря Долинської міської ради Віктора Гошилика, вчителя природничого ліцею Віктора Марчака, голови ГО «Долина бойківська» Дарії Бібик, представника районної організації КУН Євгена Чулупа. Не залишили байдужими серця присутніх – вірші присвячені др. В. Горбовому – Зеновія Красівського «Багряні Сумерки», який продекламував учень 10-го класу Харько Максим та вірш Романа Любка «Пам’яті Горбового» прочитані Гашпарович Уляною, Гах Анастасією і Костів Анастасією та Тишківською Софією – вихованцями наукового ліцею № 1. Право уквітчати меморіальну дошку було надано одним з найкращих випускників цього ж навчального закладу – Катерині Цап та Ярославу Солодусі.

Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеїКвітнева інтернет-конференція у музеїВже 4 квітня з самого ранку до музею «Бойківщина» прямували представники старших класів Долинських шкіл і не тільки на молодіжну конференцію, щоб не тільки більше почути, дізнатись про почесних громадян міста др. В. Горбового і І. Лавріва, але й доповнити все сказене, побачене й почуте – власними розвідками у цій царині. Участь у конференції взяли представники Долинських ЗОШ 1-3 ст. № 4, № 5, № 7; академічного гуманітарного ліцею № 6, наукового ліцею № 1, наукового ліцею-інтернату,  Старомізуньської ЗОШ 1-3 ст.

Всіх присутніх привітала директор музею Тетяна Сенів, висловила сподівання про те, що долинська інтелектуальна шкільна молодь зробить вагомий внесок у розвиток краєзнавства рідної Долинщини та побажала конференції плідної праці. До привітань долучився і вчитель наукового ліцею № 1 Віктор Марчак поділившись маловідомими фактами із героїчного життєпису др. В. Горбового та І. Лавріва. Тетяна Гнатковська, науковий співробітник музею не тільки провела екскурс документальною виставкою «Провідні люди Долинщини в боротьбі за побудову соборної самостійної Української Держави», а й пізніше провела інтерактивну гру, де і було визначено 2 команди переможців з 5 груп – 45 школярів-інтелектуалів. Лідери команд-переможців отримали від музею у подарунок – збірник науково-краєзнавчих статей «З історії Долини» № 6, де надрукована праця др. В. Горбового «Погода Совісті».

З коротким оглядом життя др. В. Горбового і І. Лавріва виступила перед учасниками молодіжної конференції і краєзнавець, голова ГО «Долина бойківська»Дарія Бібик, автор книги про В.Горбового «Беру твій меч». Всі присутні мали можливість поставити доповідачу запитаня і отримувати відповіді. Майже 2 години тривала праця і коли настав час підводити підсумки знайшлось багато бажаючих долучитися до обговорення, запитань, висловлення подяк та побажань на майбутнє.

Згодом школярі підводили підсумки, ділилися враженнями про те, як працюють учасники науково-практичних конференцій.

Підсумки конференції:

  1. Пропагувати героїчне життя др. В. Горбового та І. Лавріва;
  2. Брати участь у краєзнавчих розвідках в майбутньому щодо видатних людей Долинщини;
  3. Активно долучатися до усіх патріотичних заходів з нагоди вшанування почесних громадян міста – наших славних земляків;

Водночас  Дарія Бібик визначила трьох самих активних учасників конференції і нагородила їх подарунком – власною книгою «Беру Твій меч».

Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї  Квітнева інтернет-конференція у музеї Після завершення молодіжної конференції всіх учасників чекала поїздка до могили др.. В. Горбового, де відбулась молитва разом з о. Ігорем (парох УГКЦ Андрія Первозванного). Разом вшанували пам’ять, виконавши «Гімн України» і уквітчали могилу букетом жовтих жоржин.Квітнева інтернет-конференція у музеї Квітнева інтернет-конференція у музеї

Наступного дня, 5 квітня розпочала свою роботу перша інтернет-конференція. Всі хто бажає відвідати інтернет-конференцію або ж долучитися до обговорення доповідей, запрошуємо відвідати сайт музею «Бойківщина». Власне обговорення тезів доповідачів триватиме до 12 квітня.

  Адміністрація музею «Бойківщина»

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).