Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Квест «Весела біографія» (до дня народження Омеляна Антоновича)

6 лютого минуло 104 роки від дня народження Омеляна Антоновича.  Ми вже неодноразово про нього писали,  говорили і, навіть, нещодавно святкували 100-річчя від дня його народження. Тому, припускаємо, що кожен долинянин так чи інакше знайомий з історією свого земляка.

Знаємо, що Омелян був людиною патріотичною, пройшов за свої погляди концтабори та в’язниці, свого часу емігрував з дружиною до Америки. Там Омелян створив ранчо,  а Тетяна своє життя присвятила медицині, і  в невдовзі це принесло їм багатство. Вже на схилі років разом з дружиною, відчувши себе фінансово незалежними, вирішили допомагати і Україні. І для цієї мети створили «Благодійний фонд Тетяни та Омеляна Антоновичів». І справді цей фонд, щорічно, виділяє кошти на розвиток відомим людям і не менш відомим спорудам.

Звичайно, що не оминув своєю увагою він і малу Батьківщину – Долину. Завдяки його фонду в містечку з’явився чудовий пам’ятник «Борцям за Українську Державу», відреставрована церква «Різдва пресвятої Богородиці», побудоване приміщення для краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.

Саме про життя і заслуги О. Антоновича працівники музею 7, 8 та 14 лютого,  розповідали школярам з Долинської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №6. Та не просто розповідали, а намагалися залучити до логічного мислення, до діалогу з оповідачем, в ігровій формі допомагали вивчити цікаві факти з біографії Омеляна, одним словом, використати усі інструменти квесту.

Як і передбачалося, було весело. Дитячий гомін, нетерплячість, винахідливість заповнила і оживила весь музей. Їхньому завзяттю позаздрили б навіть дорослі і все для того, щоб першими виконати всі поставлені задачі і отримати приз.

Можна було б вічно спостерігати за їхньою неймовірною згуртованістю і командним духом, але навіть такі цікаві заходи повинні закінчуватися.

Нагородою нашим зусиллям були  непідроблені емоції школярів, і це мотивує нас працювати і змінюватися на краще. Дивлячись на них, ми не втрималися і вирішили дізнатися про відчуття дітей після квесту. З нами погодилися порозмовляти Гуцуляк Анастасія та Галів Катерина. Анастасії найбільше сподобалося шукати, по залах музею, фермерський скарб Антоновича. Для неї це було несподівано і цікаво. А для Катерини найдужче запам’яталося завдання пов’язане з фотографіями і підписами, оскільки було найважчим до виконання. Хоча в квесті вони брали участь вперше, після отриманих емоцій обіцяють приходити на квести ще.

Щиро дякуємо кожному нашому відвідувачу, кожному поціновувачу музейної продукції, за те, що ви з нами вивчаєте, інколи доповнюєте і звісно ж занурюєтеся в культуру нашого краю. Чекаємо вас на наших заходах, екскурсіях та виставках.

Ксенія Циганюк,

науковий співробітник музею «Бойківщина

Тетяни і Омеляна Антоновичів                                                            

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).