Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Каталог майстрів ремесел вийшов у світ….

У листопадову неділю осені (а саме 17–го11) у краєзнавчому музеї «Бойківщина» відбулася  презентація каталогу «Майстри декоративно-ужиткового мистецтва», видавництво якого є спільною працею Долинської міської ради та Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.

Захід відвідали група майстрів ремесел Долинського краю зі своїми родинами, друзями, сусідами та долиняни, не байдужі до мистецтва рідного краю.

Мистецький каталог – перше музейне видання, що охоплює короткі відомості про 28 майстрів ремесел Долинщини: про майстриню вишивки та народних костюмів Зеновію Бенич; майстра різьблених виробів з дерева Михайла Веселого; майстриню-вишивальницю Лідію Витвицьку; майстра паперопластики Ігора Витвицького; художницю, члена НСПУ Надію Дичку, майстриню-вишивальницю Уляну Добущак; майстриню вишивання та бісероплетіння Ірину Долішню; художника-аплікатора, майстра дизайну і декорування Назара Дубіва; майстриню вишивки, різьблення по дереву та писанкарства Ганну Керничишин; майстра з виготовлення музичних інструментів Миколу Кітраля; майстриню художньої різьби по дереву, писанкарства Віру Клименко; майстра-різьбяра Андрія Кордасевича; художниць-сестер, майстринь іконопису та картин на склі – Людмилу Креховецьку (Федорів) та Лесю Федорів; майстриню із виготовлення прикрас із полімерної глини Наталю Кріль; майстриню вишивки та бісероплетіння, писанкарства Галину Круліковську; майстра витинанки та різьби по дереву Андрія Крупу; майстра виготовлення сопілок Ярослава Лошака, різьбяра, писанкара Петра Мушака, майстриню писанкарства Ірину Парипу; майстриню-вишивальницю Тетяну Подолець; майстра ковальської справи Руслана Попадинця; майстриню з писанкарства Уляну Семків; майстриню вишивки та бісероплетіння Галину Сову; художника, майстра живопису Степана Теліжина; майстра народної творчості Прикарпаття, майстриню писанкарства Ольгу Федоришин; майстриню різьблених виробів з дерева Марію Юрич, майстра різьби по дереву Ярослава Яремка.

На початку зустрічі всі учасники вшанували пам’ять майстра виготовлення сопілок Ярослава Лошака, якого вже не має з нами – Хвилиною Тиші.

Під час зустрічі щодо кожного майстра пролунали теплі щирі слова про творчість, витоки натхнення, плани на майбутнє. Пролунали також слова подяки і п. Галині Максимів, як редактору цього видання за щиру співпрацю з музеєм «Бойківщина».

Не забутніми для всіх учасників зустрічі залишаться спогади про коломийки п. Ганни Керничишин з с. Пшеничник, гра карпатських мелодій на дримбі п. Миколи Кітраля з с. Вишків та чуттєві роздуми писанкарки з Долини Ірини Парипи «Що надихнуло на писання писанок».

Цього дня музейна оселя об’єднала творчих людей, здружила мистецьку родину, члени якої, у свій час, були авторами персональних виставок музею та учасниками щорічного фестивалю «Бойківського меду та ремесел», і залишаючи її опісля зустрічі, кожен з них тримав в руках цінний дарунок – мистецький каталог «Майстри декоративно-ужиткового мистецтва».

В рамках презентації мистецького каталогу почала діяти виставка «Творчість майстрів долинського краю», авторами якої є майстри, імена яких ввійшли до цього видання. І саме вони стали її першими відвідувачами і поціновувачами. Слід зазначити, що ця виставка ще триватиме до середини грудня 2019 і всіх охочих ми запрошуємо до перегляду.

В кінці зустрічі усі гості стали до спільної світлини на добру згадку.

Щиро дякуємо майстрам за щиру співпрацю, долинянам за проведений з музеєм час, і до зустрічей у нових музейних проектах!

Що ж, і насамкінець, хочеться завершити цю розповідь словами директора музею Тетяни Сенів: «Дорогі майстри вишивки, різьблення, ткацтва, розпису, народні таланти, які використовуєте у своїй творчій праці дерево, кераміку, текстиль, камінь, глину, лозу, метали, та їх сплави, пластмасу, скло, бізер, порцеляну, папір, та інші матеріали – давайте про себе знати. Будемо раді бачити Вас в нашому музеї та наступних випусках Каталогу зі своїми творчими доробками!

 

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»

 

Каталог майстрів ремесел вийшов у світ…. Каталог майстрів ремесел вийшов у світ…. Каталог майстрів ремесел вийшов у світ…. Каталог майстрів ремесел вийшов у світ…. Каталог майстрів ремесел вийшов у світ…. Каталог майстрів ремесел вийшов у світ…. 

Каталог майстрів ремесел вийшов у світ….

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).