Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Бажання відтворити бачене

Під час зустрічі

Художник чудові картини малює

В музеї милуюсь пейзажами Я

Там рідна природа, річки та долини,

Карпати зелені,  і все це – Україна моя!

2 жовтня 2017 р. у Долинському краєзнавчому музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулась зустріч з митцем-педагогом, членом Національної спілки художників України – Мироном Довганичем, автором виставки мініатюрного живопису «На подиху». Слід зауважити, що познайомились долиняни із творчістю художника на початку 1990-х років (виставка в приміщенні «Просвіти»), та цьогоріч – у музеї «Бойківщина».

Стрийський художник – наш краянин – родом з с. Великої Турі і тому дуже приємно було бачити на зустрічі серед шанувальників творчості п.Мирона також його земляків-односельців. Вітали долинського гостя із здобутками творчості вчителі та учні Долинської загальноосвітньої  школи I-III ст. № 7 та Долинської спеціалізованої школи-інтернат I-III ст. При цьому п.Галина Романків (вчитель школи-інтернату) подарувала художнику-земляку власний вірш, присвячений саме п. Мирону.

Митець розповів про участь у художніх пленерах, виставки, загалом і про ті, що разом із членами мистецького об’єднання «Стрий КО» проходять двічі на місяць. Мирон  Довганич має десятирічний стаж праці у Стрийському Вищому художньому професійному училищі і на даний час працює на викладацькій роботі у Гімназії ім. Митрополита Андрея Шептицького (м. Стрий), навчаючи галицьку молодь азам художнього мистецтва. І тому педагогу-художнику було особливо приємно спілкуватися як з односельчанами, так і долинськими старшокласниками. Під час зустрічі п. Мирон наголосив, що «малює, щоб картини приносили радість і настрій, творить, щоб відобразити наскільки це можливо красу, що нас оточує та змінюється».

На згадку про експонування художніх робіт у Долинському музеї та цю зустріч автору виставки було вручено пам’ятні подарунки – зразки туристичної продукції про Долинщину та останні збірки праці «З історії м. Долини». Карпатського здоров’я, наснаги у творчості, вдячних учнів та щирих шанувальників, Вам пане Мироне!

Спільна знимка на добру згадку та 2 роботи живописця Мирона Довганича «Смереки» та «Спогади про дитинство», подаровані музею «Бойківщина», назавжди залишать слід в історії художнього мистецтва Долинського мальовничого краю.

 

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»

 

P.S. Виставка мініатюр карпатского живопису Мирона Довганича «На подиху», що налічує 40 робіт, буде чекати своїх шанувальників до 12 жовтня ц. р. Не пропустіть!

спільна знимка

під час зустрічі

під час зустрічі

під час зустрічі

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).