Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

«29 січня – День пам’яті Героїв Крут»

Крути 1918

          Крути 1918

29 січня 2018 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала роботу документальна виставка «29 січня – День пам’яті Героїв Крут».

Рівно 100 років тому цього дня поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 км на північний-схід від Києва, між Бахмачем та Ніжином, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, яка наступала на Київ. Бій тривав лише п’ять годин. Були втрати як з одного так і з другого боку. Відступаючи, війська захисників УНР затримались, щоб забрати з поля бою поранених та вбитих.

Боротьба за незалежність

Боротьба за незалежність

При відступі одна чота студентської сотні через сутінки і туман втратили орієнтир та вийшли на станцію Крути, вже зайняту червоногвардійцями. Не маючи змоги швидко пересуватися через важкі намоклі з войлоку валянки, хлопці прийняли нерівний бій та потрапили в полон. Щоб помститися за свої значні втрати, більшовики спочатку познущалися із 27 полонених, а потім їх повбивали. Після розстрілу місцевим жителям деякий час забороняли ховати тіла померлих.

Тривалий час подробиці Крутянського бою залишалися невідомими. І лише через багато десятиліть після виявлення окремих документів і публікацій, численних спогадів з’явилася можливість відтворити обставини бою.

Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День надії і любові до своєї Вітчизни.

Експозиція «29 січня – День пам’яті Крут» представлена копіями документів і світлин, що розповідають про цю трагічну подію – подвиг героїчних захисників молодої Української Народної Республіки.

Виставка триватиме до 28 лютого ц.р.

Запрошуємо до перегляду!

Слава Україні!   Героям Слава!

Адміністрація музею «Бойківщина»

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).