Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

105 річниця народження д-ра Тетяни Антонович

Др. Тетяна Антонович

Професор медицини Тетяна Михайлівна Антонович (Терлецька) народилась у Відні 15 квітня 1915 року. Цього 2020 року минає 105 річниця народження д-ра Тетяни Антонович.

Педагог та науковець, громадський діяч української діаспори Вашингтону, професор Джорджтаунського університету (США), відомий лікар та доктор нефрології, співзасновник благодійного фонду «Фундація Омеляна і Тетяни Антоновичів», яка з часу своєї праці грошовими нагородами відзначила вже понад 70 лауреатів цієї Фундації за найкращі літературні й наукові праці, як в українській світовій діаспорі, так і в Україні.

Дружина та соратник видатного долинянина д-ра права Омеляна Антоновича, Тетяна Михайлівна удостоєна великої кількості нагород у науково-медичному світі.

Слід згадати, що серед проектів Фундації – Пам’ятник Борцям за Українську Державу, побудований та подарований долинянам краєзнавчий музей «Бойківщина» та відбудова церкви в м. Долина, реконструкція Львівської Наукової Бібліотеки ім. Василя Стефаника, реконструкція Бакалаврської Бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянської академії».

Тетяна Антонович померла 23 вересня 2001 р. у Вашингтоні, похована у Львові на Личаківському кладовищі. Пам’ять про її добрі справи буде жити вічно.

Адміністрація музею «Бойківщина»

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).