Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian

Районна бібліотека для дітей

Галина Троянда, завідуюча районною бібліотекою для дітей

Районна бібліотека для дітей організована в 1950 році. Вона знаходилась в старій частині м. Долини по вулиці Міцкевича (потім – Долинська музична школа).

Першою зав. бібліотекою була Струтинська Ада. Далі на посаді зав. районною дитячою бібліотекою працювали Аржанова Г.Л., Гнатенко Віра Тимофіївна. З 1 листопада 1958 року на цю посаду була призначена Радченко (Лейко) Віра Іванівна. В 1965 році їй першій в області серед дитячих бібліотек було присвоєно звання „Бібліотека відмінної роботи”.

З вересня 1975 року зав. бібліотекою працювала Пилипович Ганна Михайлівна, пізніше Погляд Зеновія Іванівна. Бібліотека знаходилась в пристосованих приміщеннях, часто змушена була переїжджати.

З 1976 року зав. бібліотекою стала Маслова Альбіна Павлівна, яка пропрацювала на цій посаді до липня 1980 року.

В 1976 році створено ЦБС, зав. районною дитячою бібліотекою є одночасно заступником директора ЦБС по роботі з дітьми.

В кінці 1979 року в Міжнародний Рік Дитини бібліотека була переведена в нове просторе приміщення по проспекту Перемоги, 7 (тепер пр. Незалежності, 7), де й знаходиться дотепер. Площа бібліотеки – 381,6 м кв. В лютому 2006 р. тут встановлено автономне газове опалення.

З липня 1980 року бібліотеку очолює Троянда Галина Степанівна.

Від початку створення районна бібліотека для дітей є районним методичним центром по роботі з дітьми, надає методичну і практичну допомогу сільським та шкільним бібліотекам. Вона забезпечує участь бібліотек району у Всеукраїнських, обласних, районних заходах по популяризації книги.

В районній дитячій бібліотеці в різні часи працювали гуртки та клуби за інтересами: „Юні друзі бібліотеки”, „Лялька і книга”, біблійний гурток „Пізнаваймо слово Боже”, діяла „Духовна Світлиця”, зараз працює гурток юних читачів „Умійко”.

Бібліотека є активним учасником регіональних та всеукраїнських конкурсів. Відзначена активна участь юних читачів бібліотеки у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості „Христос – моя любов” (2000 р.). Його учасниця, учениця 9 кл. природничо-математичного ліцею Ломако Ольга зайняла перше місце в номінації „Літературний конкурс” за вірш „Христос – моя любов”.

Бібліотеки Долинщини – активні учасники Всеукраїнського конкурсу „Найкращий читач України”. Кожного року м. Долина представляє своїх читачів на конкурс. Читач районної бібліотеки для дітей, учень ЗОШ №7 Любенко Андрій зайняв призове друге місце в обласному турі конкурсу „Найкращий читач України-2004 р.”. Разом з іншими учасниками конкурсу він був запрошений на „Свято дитячого читання” на Форумі видавців у м. Львові. Діти були нагороджені цінними подарунками.

Районна бібліотека для дітей обслуговує 2460 читачів, їм видано 54435 книг. Бібліотечний фонд – 35719 примірників книг. Бібліотека одержує 40 назв періодичних видань.

Відповідно до рішення Долинської міської ради в 2008 р. була прийнята Програма для бібліотек міста, що обслуговують дітей „Разом з книгою зростаємо”, згідно якої на поповнення фондів та придбання копіювальної техніки виділено 10000 грн. Для районної дитячої бібліотеки виділено 2000 грн. на придбання літератури.

Завдяки спонсорській допомозі в районній бібліотеці для дітей у березні 2008 року відкрито інтернет-центр.

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).