Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian

Долинська міська дитяча бібліотека-філія

Любов Шпаченко, завідуюча міською дитячою бібліотекою філією ЦБС

25 січня 1965 року відкрилася Долинська міська дитяча бібліотека. Вона знаходилась в житловому сімейному гуртожитку, мала окремий вхід, складалася з читального залу і двох абонементів (для дошкільнят і учнів молодших класів та для учнів старших класів і керівників дитячого читання).

Колектив бібліотеки складався з 4 чоловік: перша завідувачка – Дуброва Лідія Миколаївна, зав.абонементом – Мушка Ірина Степанівна, бібліотекарі – Угринівська Валентина Григорівна та Ільницька Євгенія Іванівна. На той час бібліотека обслуговувала учнів Долинської середньої школи №2, а через два роки – Долинської середньої школи №4.

Незабаром завідувачкою бібліотеки стала Набока Ольга Ільївна. Бібліотека поповнилась читачами – учнями ДСШ №5. Бібліотека регулярно отримувала великі партії літератури з обласного бібколектора та з місцевого бюджету. В ці роки бібліотеці присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи».

Із самого заснування при бібліотеці діяли гуртки «Юні друзі бібліотеки» та «Юні айболитики». Члени гуртка «Юні друзі бібліотеки» постійно слідкували за читаністю учнів, допомагали ліквідовувати заборгованість читачів, а «Юні айболитики» займалися дрібним ремонтом книг.

В 1974 році колектив бібліотеки очолила Троянда Галина Степанівна.

В 1977 та 1978 рр. в колектив прийшли молоді працівники Шпаченко Л.Ф. і Кузьмин Н.Я. В той період це була єдина бібліотека, розташована в новій частині міста.

У 1980 році бібліотеку перенесли в приміщення Долинської гімназії-інтернату. Цього ж року завідуючою стала Сапіра Люба Андріївна, а з 1981 року – Заплава Ольга Богданівна.

З 1982 року при бібліотеці почав діяти ляльковий театр «Лялька і книга». Учасники гуртка виступали в дитячих садочках «Зірочка», «Ромашка», «Росинка» та перед учнями початкових класів ДСШ №4 і ДСШ №5.

Від 1985 до 1993 року бібліотека мала пукт видачі в старій частині міста, обслуговуючи учнів ДСШ №1.

Від 15 листопада 2000 року бібліотека розпочала роботу в новозбудованому приміщенні по вул. Грушевського, 18 -б.

На сьогоднішній день працівники бібліотеки, а це: зав. бібліотекою Шпаченко Любов Федорівна, бібліотекарі Кориневич Марія Миколаївна, Кузьмин Надія Ярославівна, Слюсарчин Марія Миколаївна обслуговують учнів ЗОШ №4, ЗОШ №5, Долинської гімназії-інтернату, вчителів, вихователів, дошкільників.

Протягом року бібліотека обслуговує 2440 користувачів, надаючи їм понад 48 тис. примірників літератури. На 1.01.2009 року бібліотечний фонд становив 30200 документів.

Бібліотека працює в ногу з часом, систематично інформує учнів, вчителів, вихователів, батьків про нові надходження літератури, проводить перегляди та огляди нових надходжень.

Масові заходи, організовані працівниками бібліотеки, відображають актуальні події сьогодення, визначні ювілеї тощо. Серед них: Шевченківські березини, День Землі, День здоров’я, День Матері, День сім’ї, День пам’яті жертв голодомору, аварії на Чорнобильській АЕС, місячник правових знань, тиждень дитячої та юнацької книги та багато ін.

Щорічно бібліотека бере участь у проведенні районного та обласного рівня конкурсу «Кращий читач року», а в 2004 році нагороджена почесним дипломом за діяльну участь в організації конкурсу «Найкращий читач Форуму 2004 року», що проходив у Львові.

Колишні кращі читачі бібліотеки – це сьогоднішні лікарі, вчителі, економісти, вчені тощо.

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).