Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Долинська міська публічна бібліотека – філія

Зеновія Швець, завідуюча міською публічною бібліотекою філією ЦБС

Міська масова бібліотека була створена в серпні 1954 р. і знаходилася по вул.1 Травня (Оболонська). Першою завідувачкою була Грицик М.С. А надалі керівниками були: Радченко В.І. (Лейко) 1957-1960 р.р., Бануляк О.С. (Редько) 1960-1990 р.р.

З 1990 р. на посаді завідуючої бібліотекою-філією – Швець З.І.

За перший рік роботи в бібліотеку надійшло 3683 примірники документів. Маючи багатоекземплярність книг, у 1957-1959 р.р. міська бібліотека передала їх у бібліотеки сіл Дуброва, Солуків, Княжолука.

З метою залучення широкого кола населення до читання в 1955-1960 р.р., бібліотека працювала за гаслом «Книгу – в кожну сім’ю». Для цього з числа активних читачів було організовано книгоношення, проводились поквартирні обходи, а також були створені пункти видачі в ремконторі та сільзаводі. Все це дало можливість до 1965 р. залучити значну частину мешканців старої частини м. Долини до читання. В ц.р. бібліотека виборола звання «Бібліотека відмінної роботи».

Бібліотека протягом 1965-1968 р.р. змінює своє місцезнаходження – спочатку працює на вулиці Б. Хмельницького (теперішній будинок позавідомчої охорони), а з 1968 р. на вул. Міцкевича, 63 (на даний час будівлю знесено). В цей час в бібліотеці трудилося 4 працівників. Вся робота міської бібліотеки була спрямована на пропаганду книги та періодики різної тематики. Це робилося шляхом проведення бібліографічних оглядів, переглядів літератури, усних журналів, читацьких конференцій, бесід. Масові заходи проводились в бібліотеці, навчальних закладах, гуртожитках «Дружба», «Карпати», «Гренада». Багато уваги приділялось індивідуальному керівництву читанням, складалися індивідуальні списки літератури.

На початок централізації, в грудні 1976 р. бібліотека була перенесена в приміщення по вул. Міцкевича, 13. В цей час книжковий фонд бібліотеки налічував понад 30800 примірників книг.

В 1985 р. при бібліотеці був створений клуб старшокласників «Орієнтир». На засідання клубу запрошувались представники різних професій: нафтовики, працівники військомату, військової частини, побуткомбінату, бавовняно-прядильної фабрики, які розповідали багато цікавого про свої професії.

В 1987 р. запроваджено бригадний абонемент, який знаходився в автошколі.

В 1988-1989 р.р. укладалися договори творчої співдружності між колективами підприємств м. Долини та колективом міської бібліотеки. Такі договори були укладені з автошколою та Райтранспідприємством сільгосптехніка.

В центрі уваги роботи бібліотеки, починаючи з 1990 р., стали заходи, націлені на відродження історико-культурної спадщини краю, удосконалення краєзнавчої роботи, пропаганду літератури репресованих та незаслужено забутих письменників. В практиці роботи бібліотеки з’явилися нові ефективні форми масової роботи: дні краєзнавства, історичні та літературні години, діалоги за круглим столом, зустрічі з місцевими літераторами, свято рідної мови та інше.

Сьогодні бібліотека обслуговує понад 3000 користувачів і видає їм щорічно понад 58500 примірників документів. Наявність бібліотечного фонду на 1.01.2009 р. – 27477 примірників документів. За результатами соціологічного дослідження, проведеного в старій частині міста, підтверджено, що є потреба в реорганізації публічної бібліотеки в бібліотеку нового типу – «Бібліотеку сімейного читання». Робота по її створенню вже розпочата.

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).